Рецепт на денот: Солени бомбици со туна

Овие солени бомбици лесно се подготвуваат, а се одлична закуска во летните денови.

Состојки:

- 2 варени компира

- 1 варен морков

- 2 варени јајца

- 2 млади црвени кромидчиња

- Малку магдонос

- 2 грста ​​варен грашок

- 1 конзерва туна

- сок од половина лимон

- сол, зачини по желба

Подготовка:

Изрендајте ги варените компири и моркови, како и варените јајца.

Ситно исечкајте ги кромидот и магдоносот. Додадете грашок, туна, исцеден сок од лимон, сол и зачинете.

Измешајте сѐ и со дланките обликувајте топчиња малку поголеми од орев. Можете да ги извалкате во мелен лен, сусам или мешавина од зачини.

Добар апетит!

реклама

Беше еден од најплатените актери во Холивуд, банкротира купувајќи глупости

Read more

Британците панично купуваат гориво, бензинските пумпи останаа без залихи

Read more

Волкановски го предизвика Мекгрегор

Read more

Били Ајлиш: Изгубив 100.000 следбеници поради моите големи гради

Read more

Рецепти

Италијанците станаа светски шампиони и во слаткарство

Read more

Идеја за појадок: Овесна каша со тиква и брусници

Read more

Подобрете го имунитетот по природен пат со помош на овој пијалак

Read more

Крцкаво однадвор, меко одвнатре: Најдобриот рецепт за пилешко во бел сос

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

Трикови за заспивање кога ништо не помага

Читај повеќе

Постојат 3 типа на душа: Кој е вашиот?

Читај повеќе
  • filter

Италијанците станаа светски шампиони и во слаткарство

Читај повеќе

Дали кафето го намалува нивото на витамин Д во телото?

Читај повеќе

Смртна казна за јапонската Црна вдовица која ги труеше мажите заљубени во неа

Читај повеќе
  • filter

Шест издржливи собни растенија кои нема лесно да ви овенат

Читај повеќе

Повеќе сакате мачки или кучиња? Еве што кажува тоа за вас

Читај повеќе

Хороскопски знаци кои важат за најголеми материјалисти

Читај повеќе

Често го јадеме наутро, а не сме свесни дека е најнездравиот појадок

Читај повеќе