Рецепт на денот: Солени палачинки

Пробајте го овој превкусен рецепт за солени палачинки.

Состојки:

200 гр. морков

200 гр. спанаќ

Зачини по ваш избор

1 желатин

600 гр. крем сирење

200 гр. рендан кашкавал

Сол, бибер

12 палачинки

200 гр. шунка

Начин на подготовка:

Направете ги палачинките. Сварете морков и исечкајте го на ситни парчиња. Измијте го и спанаќот и исечкајте го.

Подгответе го желатинот и додајте го во крем сирењето. Во таа смеса додајте и рендан кашкавал, спанаќ и морков.

Ставете шунка на палачинката, а потоа и фил. Исечете ги палачинките на половина и сервирајте со ротквици.

реклама

Ја избричи брадата по 10 години и ја шокираше сопругата

Read more

Хороскопски знаци во кои се родени мажите со најтежок карактер

Read more

Филипче: Дел од граѓаните не се придржуваат до мерките, па и не веруваат дека вирусот постои

Read more

Светот има ново жариште – земја каде за многу луѓе физичката дистанца е невозможна

Read more

Рецепти

Предлог за ручек: Мусака со спанаќ

Read more

Малку поразлични рецепти со тестенини

Read more

Рецепт на денот: Пролетни крокети од компири

Read more

Мезе на денот: Потпечени лепчиња со лук и моцарела

Read more

Магазин

  • filter

Девет милиони лајкови за новиот имиџ на Роналдо

Читај повеќе
  • play_arrow

Ја избричи брадата по 10 години и ја шокираше сопругата

Читај повеќе

Џ.К. Роулинг најави нова книга за деца

Читај повеќе
  • play_arrow

Погледнете како да направите прекрасна градина на покривот на вашата зграда

Читај повеќе

Хороскопски знаци во кои се родени мажите со најтежок карактер

Читај повеќе

Предлог за ручек: Мусака со спанаќ

Читај повеќе

Шест намирници кои го прочистуваат црниот дроб

Читај повеќе
  • play_arrow

Корона-робот дезинфицира по индиските улици

Читај повеќе

Експертите се против заштитни маски за деца под две години

Читај повеќе