Рецепт на денот: Топено сирење

Ако сте љубител на сирење, ќе ви се допадне ова јадење. Пробајте го рецептот на Мартина Трајаноска.

Потребни состојки:

500 гр крем сирење(или сирење по желба)
200 гр кашкавал
Кулен

Начин на подготовка:
Во огноотпорен сад ставете најпрво ред од крем сирењето, парчиња кулен, сланина или чајна, повторно ред од сирењето и одозгора ставете рендан кашкавал. Печете околу 15-20 минути на 250 степени. Меѓу сирењето може да ставите и ред бешамел сос.

URL
View this post on Instagram

Топено сирење🧀😋 Ако сте љубител на сирење ова јадење верувам ќе ве воодушеви. Послужено со фурнаринки и чаша вино со овошје е целосно уживање. Во огноотпорен сад ставете најпрво ред од крем сирењето, парчиња кулен,сланина или чајна, повторно ред од сирењето и одозгора ставете рендан кашкавал. Печете го во загреана рерна на 250 С околу 15-20 минути. Меѓу сирењето може да ставите и ред бешамел сос. Фурнаринките овој пат ги направив од тестото за пица(1шолја јогурт, 1 пециво, 2 шолји брашно и 2 лажици масло). Рецептот го има во првите објави, па затоа ви го споделувам уште еднаш сега❤️ • • #instafood #foodlovers #foodporn #foodblogger #cooking #goodfoodgoodmood #tasty #delicious #food #madewithlove #homemade #homecook #macedonia #фотонаденот #инстамакедонија #седидома #готвисољубов #споделирецепт #macedonianfoodbloggers #мкфудблогери

A post shared by martinascooking (@martinascooking) on

реклама

Ветерани на ОВК го блокираа седиштето на организацијата и фрлаа флаши кон припадниците на ЕУЛЕКС

Read more

Еротски колаж

Read more

Искрени илустрации во кои ќе се препознае секоја девојка

Read more

AstraZeneca нуди поевтина вакцина, европските влади ќе плаќаат отштета за можни последици

Read more

Рецепти

Десерт на денот: Чизкејк со јагоди

Read more

Предлог за ручек: Ќофте во сос од домати

Read more

Десерт на денот: Чоколадни мафини со крем и парчиња чоколадо

Read more

Најдобриот рецепт за солени палачинки со тиквичка

Read more

Магазин

  • filter

Десерт на денот: Чизкејк со јагоди

Читај повеќе

Зошто не треба да се смеете кога се сликате за пасош?

Читај повеќе

Оргазам од 1.8 милиони долари: Најскапата секс-играчка во светот

Читај повеќе

AstraZeneca нуди поевтина вакцина, европските влади ќе плаќаат отштета за можни последици

Читај повеќе

Како да го освоите мажот роден во знакот на Вага?

Читај повеќе

Дома или надвор: Како местото на кое имате секс влијае на вашето расположение?

Читај повеќе

10 направи кои може да ја спасат планетата Земја

Читај повеќе

Дали сме на Марс? Бизарен дизајн за заштита од коронавирус

Читај повеќе

Предлог за ручек: Ќофте во сос од домати

Читај повеќе