Рецепт на денот: Тортиљи со пилешко и зеленчук

Предлог што да зготвите за денешниот ручек.

Потребни состојки:

500 г пилешко месо

Сол и бибер

Масло

1 црвена пиперка

1 зелена пиперка

1 главица кромид

100 г пченка

250 г грав

1 лажица оригано

2 лажици томато сос

Кисела павлака

Марула

Тортиљи

Начин на подготовка:

Исечкајте ги на ленти пиперките и кромидот, а белото месо исечкајте го на коцки. Пропржете го месото. Посолете и додајте бибер. По некое време додајте и други зачини по желба. Откако ќе се излади месото исечкајте го на ситни парчиња.

Извадете го месото, па во истото тавче додајте кромид и посолете. Пред крајот додајте ги и пиперките. Пржете 5 минути и додајте сос од домати, пченка и домати. Пржете уште 1-2 минути.

Премачкајте ги тортиљите со кисела павлака, ставете лист марула, месо и зеленчук и преклопете.

реклама

Интегра ги претстави плановите: Штип се претвора во балкански Манчестер

Read more

Апасиев: Вакво зло Македонија немала од АСНОМ до денес

Read more

Се крчка ЕУ-гославија за време на Бајден, каде е Северна Македонија во овој план?

Read more

Делчево го доби првиот Музеј на олдтајмери

Read more

Рецепти

Брзи и вкусни идеи за појадок со Гордон Ремзи

Read more

Идеја за десерт: Ролат со кокос прелиен со чоколадо

Read more

Рецепт на денот: Шпагети во пикантен сос со печурки

Read more

Смути со банана и јагоди за брз и здрав појадок

Read more

Магазин

  • play_arrow

На Галапагос откриен бел пингвин

Читај повеќе
  • play_arrow

15-минутни секси вежби со Памела

Читај повеќе

Поради короната, белградската проституција работи по принципот на достава

Читај повеќе
  • play_arrow

Брзи и вкусни идеи за појадок со Гордон Ремзи

Читај повеќе

Четири знаци дека си имате работа со манипулатор

Читај повеќе

Колку треба да вежбаме ако цел ден седиме?

Читај повеќе
  • play_arrow

Ова е најголемиот волк во светот

Читај повеќе

Што е тоа што ја прави една личност сексапилна ?

Читај повеќе
  • play_arrow

Транспорт на отворено море: Дронови кои им пркосат на ветровите и брановите

Читај повеќе