Рецепт што мора да се проба: Какао со млеко, мед и цимет

Пробајте го овој рецепт кој е идеален за студените денови.

Потребни состојки:

½ шолја вода

½ шолја млеко

2 лажички какао

Мед, цимет

Начинот на подготовка е многу едноставен. Во 1/2 или 2/3 шолја вода додадете 1 и пол-2 лажички какао и сварете го. Откако ќе се свари, додајте студено или топло млеко, по желба. Додадете мед или засладувач по желба и околу 1/2 лажичка цимет. Одозгора може да ставите и шлаг. Колачиња одат супер со комбинацијава, па уживајте во оваа топла напивка во овие ладни денови.

реклама

Кога COVID-19 ќе стане лесна болест како настинка?

Read more

Бугарски програмер доби одговор од Илон Маск по 154 дена чекање

Read more

Меланија не избра американски дизајнер ни за нејзиниот последен ден како прва дама

Read more

Моќна порака: Погледнете како ТВ водителка ги поддржа жртвите на сексуално насилство

Read more

Рецепти

Рецепт на денот: Запечени тиквички со мелено месо и моцарела

Read more

Како да направите кајгана како професионалец?

Read more

Идеја за десерт: Лава колач

Read more

Рецепт на денот: Запечени тортиљи со пилешко

Read more
 

Магазин

Разлика во години меѓу партнерите - дали бројките се навистина важни?

Читај повеќе

Работат против имунитетот – овие три намирници ја саботираат одбраната на организмот

Читај повеќе

Стјуардеса советува – овие работи никогаш не треба да ги нарачате во авион

Читај повеќе

Три месеци незабележано живеел на аеродром поради страв од короната

Читај повеќе

Го намалува холестеролот, помага за слабеење, спречува рак - моќта на куркумата

Читај повеќе
  • play_arrow

Ги потроши сите џокери на едно прашање за популарна Netflix серија

Читај повеќе

Нежна, искрена, забавна: Сè што треба да знаете за жената Водолија

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Музеј во Бразил има колекција од најлошо направени восочни фигури

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Меланија не избра американски дизајнер ни за нејзиниот последен ден како прва дама

Читај повеќе