Рецепт за слабеење од три состојки што ги имате дома

А.С.
/ 13.10.2020 / 15:55

Може да изгубите до 5 сантиметри во струкот за 7 дена. Овој домашен напиток од само три состојки го забрзува слабеењето.

Ако сакате да изгубите тежина, прво ви треба силна волја, и второ, овој домашен напиток за слабеење.

Понекогаш наједноставните работи се најефикасни, а потребни ви се само 3 домашни состојки за да го подготвите овој „еликсир“. Сите три состојки добро согоруваат маснотии и го забрзуваат метаболизмот.

Ако водите балансирана исхрана и го пиете овој напиток, маснотиите од стомакот ќе почнат да се топат, а оние кои го пробале овој пијалок тврдат дека е можно да изгубите до 5 сантиметри во обемот на половината во првите 7 дена!

Состојки:

1 рамна лажица зелен чај

1 стапче цимет

3 ловорови лисја

800 мл вода

Подготовка:

Зовријте ја водата, тргнете ја од оган, па додадете го стапчето цимет, ловоровите лисја и зелениот чај. Покријте и оставете да отстои 15 минути, а потоа процедете ја течноста.

Чајот се пие 3 пати на ден, секое утро на празен стомак, како и пред ручек и пред спиење. Овие количини се за една дневна доза од чајот. Се препорачува да го приготвувате свеж секој ден.

Тагови
реклама

Зошто зажалив што ја изгледав цела сезона на „Emily in Paris“?

Read more

Зошто авионите не летаат преку Тихиот Океан?

Read more

КОРОНА кризата врие во цел регион: Каде е најлошо?

Read more

Измерени повеќе од 15.000 пениси: Кој е златниот просек?

Read more

Фит

20-минутни вежби со тегови за совршен задник

Read more

8 работи кои мажите треба да ги јадат секој ден

Read more

Како да слабеете без да броите калории?

Read more

Докажано: Најдобрите вежби за рамен стомак

Read more

Магазин

Зошто треба максимално да уживате во мастурбацијата?

Читај повеќе

Катапулт поза: Повеќекратен оргазам за неа, дрска игра за него

Читај повеќе

Директен воз од Европа до Кина – патување од 20 дена

Читај повеќе

Најголемите кавгаџии се раѓаат во овие хороскопски знаци

Читај повеќе

Која е мајката, а која е ќерката?

Читај повеќе

COVID-19 долго ќе остане со нас, но ќе биде под контрола

Читај повеќе

Раздвоените сијамски близначки се вратија дома – Што понатаму?

Читај повеќе

Нова генерација на модни дизајнери и инженери за иднината на модата

Читај повеќе

Најсиромашниот претседател во светот се повлече од политика

Читај повеќе