Рецепт за сладолед од три состојки

Овој рецепт за сладолед е толку едноставен што не може да згрешите во подготовката. Доколку сакате различни вкусови, во смесата може да додадете ароми со вкусовите коишто ги сакате.

Потребни состојки:

-100 г млечно чоколадо

-300 г слатка павлака со 30% масти

-200 г кондензирано млеко

Начин на подготовка:

Стопете го чоколадото на пареа па со него премачкајте ги хартиените чашки и ставете да се замрзне околу десетина минути во ладилник. Во меѓувреме, изматете ја павлаката па додадете го кондензираното млеко и добро изматете. Смесата сипете ја во чашките па повторно вратете ги во фрижидер околу десетина минути.

Потоа извадете ги и во чашките ставете стапчиња. Вратете ги во ладилник и оставете околу 5 часа. Пред послужување исечете ја чашата, извадете ја хартијата и уживајте во сладоледот.

Remote video URL
Тагови
реклама

Порно ѕвезда ги открива најголемите лаги за индустријата за возрасни

Read more

Роналдо ја открива програмата на која ги должи неверојатното тело и форма

Read more

Три хороскопски знаци кои ги чека голема среќа во август

Read more

Интересни факти кои веројатно не ги знаете за машкиот оргазам

Read more

Рецепти

Идеја за појадок: Јапонски палачинки

Read more

Идеален летен оброк: Тортиља со туна и зеленчук

Read more

Рецепт на денот: Пилешка крем супа со лимон

Read more

Десерт на денот: Пита со кајсии

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

Лоши навики поради кои сте во долгови и не штедите пари

Читај повеќе

Пет знаци кои потврдуваат дека партнерот повеќе не ве привлекува

Читај повеќе

Зошто треба секој ден да јадете капини?

Читај повеќе
  • play_arrow

Ти си ми најдобар пријател, фејл компилација

Читај повеќе

Не дозволувајте да ви пречи: Како да се ослободите од лошиот здив?

Читај повеќе

Три хороскопски знаци кои ги чека голема среќа во август

Читај повеќе

Љубов во време на Facebook и Instagram: Кои се правилата за врска?

Читај повеќе

Роналдо ја открива програмата на која ги должи неверојатното тело и форма

Читај повеќе
  • play_arrow

Идеја за појадок: Јапонски палачинки

Читај повеќе