Рецепт за совршен колач со сливи

Предлог за лесен и вкусен рецепт кој ќе го обожава целото семејство.

Потребни состојки:

2 јајца

6 шолји шеќер

4 шолји јогурт

3 шолји масло

8 шолји брашно

1 ќесичка прашок за печиво

300 гр исчистени свежи сливи

Начин на подготовка:

Измешајте јајца, шеќер, масло и јогурт и соединете ја смесата па додајте брашно и прашок за печиво. Половина од смесата истурете ја во тава за печење, наредете ги сливите па врз нив сипете ја и останатата смеса. Печете на 220 степени околу 30 минути. Кога ќе се издади наросете шеќер во прав.

Тагови
реклама

Хороскопски знаци кои важат за најдобри во секс

Read more

Вакцината нема да биде семоќна, маски ќе носиме со години

Read more

Шест ритуали што жените задолжително ги прават пред да имаат секс

Read more

Видео од деветгодишниот Хабиб во борба со мечка го одушеви интернетот

Read more

Рецепти

Десерт на денот: Бомбици од 3 состојки

Read more

Идеја за појадок: Брзи штрудли со џем

Read more

Предлог за ручек: Пилешко соте со печурки

Read more

Брзо и лесно: 10 одлични рецепти за тост

Read more

Магазин

  • filter

Нацртано: Нега на собните растенија на преминот кон ладна сезона

Читај повеќе

Принцот Хари: Дури со Меган го сфатив проблемот со несвесната расна пристрасност

Читај повеќе
  • play_arrow

Јапонски морбиден изум: Тросед кој се претвора во ковчег

Читај повеќе

КОРОНА симптом: Губењето на осетот за мирис е различно отколку кога сте настинати

Читај повеќе

Дали се супермаркетите безбедни места во време на пандемија?

Читај повеќе
  • filter

Десерт на денот: Бомбици од 3 состојки

Читај повеќе

Хороскопски знаци кои важат за најдобри во секс

Читај повеќе

Вакцината нема да биде семоќна, маски ќе носиме со години

Читај повеќе

Шест ритуали што жените задолжително ги прават пред да имаат секс

Читај повеќе