RedMagic 5G - првиот смартфон со екран од 144Hz

Брендот RedMagic прима нарачки за својот нов смартфон со назив RedMagic 5G кој воедно е првиот смартфон со фреквенција на освежување на екранот од 144Hz.

Оваа фреквенција на освежување е карактеристична за мониторите кои се наменети за компјутери за гејмери.

RedMagic 5G има голем 6,65-инчен OLED екран со резолуција од 1080p, а смартфонот изгледа дека е поголем поради тенките рабови на горната и долната страна.

Смартфонот поседува Qualcomm Snapdragon 865 процесор, поддржува 5G мрежа, има до 12 GB LPDDR5 RAM и 256 GB интерна меморија, а го користи оперативниот систем Android 10. Го напојува батерија од 4.500 mAh која поддржува брзо полнење.

На задната страна се сместени 3 камери со Sony сензорот IMX686 од 64 MP.

Смартфонот е одличен за гејминг бидејќи има течно ладење и турбо вентилатор.

Моделот со 8GB RAM и 128 GB интерна меморија чини 579 долари, додека за верзијата од 12 GB RAM и 256 GB интерна меморија е потребно да се издвојат 649 долари. Смартфонот ќе биде достапен и во Европа.

реклама

Порнографски видеа и фотографии со девојки и жени од Гевгелија препраќани на социјалните мрежи

Read more

Коронавирус и имунитет – научно објаснето

Read more

Филипче: Повеќе од 20 дена со стабилен број на хоспитализирани пациенти

Read more

Споредба на Хрватска и Србија

Read more

Мобилни

Познат датумот кога Lenovo ќе го претстави гејмерскиот смартфон Legion

Read more

Објавено кратко видео за претстојниот Samsung Galaxy S20 Ultra

Read more

Познато кога ќе биде претставен Samsung Galaxy Note 20

Read more

Поглед во новиот смартфон Poco M2 Pro кој чини помалку од 200 долари

Read more

Гик

  • play_arrow

Проф. Филиповска: Зрачењето од 5G не е опасно

Читај повеќе
  • filter

Познат датумот кога Lenovo ќе го претстави гејмерскиот смартфон Legion

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Објавено кратко видео за претстојниот Samsung Galaxy S20 Ultra

Читај повеќе

Пет астероиди идната недела ќе минат покрај Земјата

Читај повеќе

Познато кога ќе биде претставен Samsung Galaxy Note 20

Читај повеќе
  • play_arrow

СЗО: Има докази дека COVID-19 се пренесува преку воздух

Читај повеќе

Ремдесивир – од шкарт до лек за COVID-19

Читај повеќе
  • play_arrow

Microsoft објави кога ќе ги претстави новите игри за Xbox Series X

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Поглед во новиот смартфон Poco M2 Pro кој чини помалку од 200 долари

Читај повеќе