Redmi наскоро ќе го претстави новиот гејмерски смартфон

Брендот Redmi објави неколку детали за својот нов гејмерски смартфон.

Redmi ќе го претстави новиот смартфон кој е наменет за гејмери на 27 април. Официјалното име на уредот ќе биде Xiaomi Redmi K40 Game Enhanced Vision.

Новиот уред има поинаков дизајн на камерите, има две големи леќи, но има и трета голема камера во средината.  

Околу камерата ќе има LED прстени кои ќе светат кога ќе биде активен Game Mode.

Овој мод ќе се активира со помош на копчето кое ќе биде сместено до камерата. Наскоро се очекуваат повеќе детали за овој гејмерски смартфон.

Тагови
реклама

Како Израел со децении ја презема територијата на Палестина?

Read more

Интересот за вакцинација се зголемува, вчера вакцинирани 14.976 граѓани

Read more

Ескалираа судирите меѓу Израел и Хамас, најмалку 40 мртви

Read more

Кладилничарски идиот на денот

Read more

Мобилни

Sony Xperia Pro пристигна во Европа, позната и цената

Read more

Oppo подготвува смартфон на преклоп со 7-инчен екран

Read more

Redmi за 1 минута продаде 100.000 примероци од смартфонот K40 Gaming

Read more

Познато кога Apple ќе го претстави смартфонот на преклоп

Read more
 

Гик

Некои вируси имаат различна ДНК која содржи вонземски дел

Читај повеќе

САД ја тргаат Xiaomi од владината црна листа

Читај повеќе

Рак на дојка може да се лечи без хемотерапија, тврдат шпански научници

Читај повеќе

Пловечка соларна платформа отпорна на урагани станува нов извор на обновлива енергија

Читај повеќе

Boeing 737 Max повторно под лупа поради нови проблеми

Читај повеќе
  • play_arrow

Како САД ја победија Русија во трката за вселената?

Читај повеќе

Facebook воведува ново правило за споделување вести

Читај повеќе

Apple работи на сопствена конзола за видеоигри

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Чао Бену: Леталото Osiris-Rex се враќа на Земјата со примероци од астероидот

Читај повеќе