Редок убавец: Ова темноцрвено Ferrari е чиста уметност

Неговата посебност не е само во бојата што не е типична за овие автомобили.

Ferrari Monza SP2 е еден од најубавите автомобили произведени во последно време. Иако се познати многу малку детали за овој модел, за љубителите на автомобили доволен е само еден поглед за да бидат одушевени и да посакаат да направат „еден круг“ со него.

Ова темноцрвено Ferrari Monza SP2 се издвојува од другите по темноцрвената боја која е специјално заштитена, открива Carscoops.

Гордон Ремзи има црно Monza SP1 со црвени детали, но оваа темноцрвена верзија сепак се издвојува бидејќи многу ретко може да се види Ferrari во оваа боја.

Сивите елементи му даваат уште една посебност на возилото чија боја има дополнителна заштита од слој карбонски влакна.

На снимката објавена на YouTube каналот Topaz Detailing е прикажан процесот на заштита на бојата на овој редок убавец.

Исто како и Monza SP1, и SP2 има V12 мотор со капацитет од 6,5 литри и моќност од 799 коњски сили. Од 0 до 100 км/ч забрзува за 2,9 секунди, а максималната брзина надминува 300 км/ч.

реклама

Скопјани масовно заминаа кон Маврово, Струга и Охрид за да го избегнат полицискиот час

Read more

Дневен преглед на состојбата со COVID-19 во светот

Read more

Охриѓанец лажно се претставувал како сообраќаен полицаец

Read more

Шампионот Вардар го смени официјалното име

Read more

Авто новости

Maserati го објави тизерот за новиот Ghibli Hybrid

Read more

BMW ја претстави новата Серија 4

Read more

Hyundai го претстави новиот Santa Fe, во продажба од септември

Read more

Поглед во тјунираниот BMW M760Li xDrive

Read more

Автомобили

  • play_arrow

Maserati го објави тизерот за новиот Ghibli Hybrid

Читај повеќе
  • filter

BMW ја претстави новата Серија 4

Читај повеќе
  • filter

Hyundai го претстави новиот Santa Fe, во продажба од септември

Читај повеќе
  • filter

Поглед во тјунираниот BMW M760Li xDrive

Читај повеќе
  • play_arrow

Corvette C8 против Corvette C7

Читај повеќе
  • filter

Објавени првите фотографии од Серија 4 на BMW

Читај повеќе

BMW ќе отпушти 5.000 работници поради коронавирусот

Читај повеќе
  • play_arrow

Nissan со тизер го најави новиот спортски автомобил

Читај повеќе
  • filter

Land Rover го тестира новиот Defender со V8 мотор

Читај повеќе