Редок убавец: Ова темноцрвено Ferrari е чиста уметност

Неговата посебност не е само во бојата што не е типична за овие автомобили.

Ferrari Monza SP2 е еден од најубавите автомобили произведени во последно време. Иако се познати многу малку детали за овој модел, за љубителите на автомобили доволен е само еден поглед за да бидат одушевени и да посакаат да направат „еден круг“ со него.

Ова темноцрвено Ferrari Monza SP2 се издвојува од другите по темноцрвената боја која е специјално заштитена, открива Carscoops.

Гордон Ремзи има црно Monza SP1 со црвени детали, но оваа темноцрвена верзија сепак се издвојува бидејќи многу ретко може да се види Ferrari во оваа боја.

Сивите елементи му даваат уште една посебност на возилото чија боја има дополнителна заштита од слој карбонски влакна.

На снимката објавена на YouTube каналот Topaz Detailing е прикажан процесот на заштита на бојата на овој редок убавец.

Исто како и Monza SP1, и SP2 има V12 мотор со капацитет од 6,5 литри и моќност од 799 коњски сили. Од 0 до 100 км/ч забрзува за 2,9 секунди, а максималната брзина надминува 300 км/ч.

реклама

La Casa de Papel добива петта и шеста сезона

Read more

Американски и грчки воени авиони утре со прелет над Скопје ќе го поздрават членството на РСМ во НАТО

Read more

Нови 52 случаи на COVID-19, се очекува прес-конференција на Филипче

Read more

Бегство од Дубаи: Каде се исчезнатите принцези?

Read more

Авто новости

Mercedes ја претстави освежената Е класа

Read more

Поволно, ама бајаги возено

Read more

Поглед во освежените модели на BMW

Read more

Како правилно се изговара BMW?

Read more

Автомобили

  • filter

Land Rover го тестира новиот Defender со V8 мотор

Читај повеќе
  • filter

Mercedes ја претстави освежената Е класа

Читај повеќе
  • filter

Поволно, ама бајаги возено

Читај повеќе
  • filter

Поглед во освежените модели на BMW

Читај повеќе
  • play_arrow

Како правилно се изговара BMW?

Читај повеќе

Макрон со 8 милијарди евра ќе ја прави Франција лидер за електрични автомобили во Европа

Читај повеќе
  • filter

KIA го претстави освежениот модел Rio

Читај повеќе

Hyundai ја објави првата фотографија од новиот Santa Fe

Читај повеќе

Најчести причини за сообраќајни незгоди во кои страдаат младите возачи

Читај повеќе