Реге-Жан Пејџ е најубав маж во светот

Реге-Жан Пејџ, кој го играше Сајмон Басет во првата сезона на популарната серија Bridgerton на Netflix, е прогласен за најубав маж во светот.

Козметичкиот хирург Џулијан Де Силва ги откри резултатите според „златниот сооднос“ - Пејџ беше јасен победник. Неговото лице има прецизност од 93,65 проценти според златниот сооднос.

На второ место е Крис Хемсворт со 93,53 отсто, додека Мајкл Б. Џордан е трет со 93,46 отсто.

„Реге победи поради неговото класично згодно лице и убави кафеави очи. Тој лесно доби највисока оценка за растојание помеѓу очите, а и поставеноста на очите кај него исто така беше високо оценета. Неговите совршено обликувани усни исто така постигнаа високи резултати и единствениот резултат што беше малку понизок беше ширината и должината на неговиот нос“, рече Де Силва.

Резултатот се заснова на компјутеризирано мапирање на мерењата на физичкото совршенство врз основа на златниот пресек и го одредува физичкото совршенство на едно лице. Колку лицето е поблиску до соодносот 1:1.618, толку е посовршено.

Де Силва рече: „Овие целосно нови техники на компјутерско мапирање ни овозможуваат да решиме некои од мистериите за тоа што некого го прави физички убав, а технологијата е корисна при планирање операции на пациентите“.

Според пресметките на Де Силва, Хари Стајлс е на четвртото место со 92,3 отсто, англискиот фудбалер Џуд Белингам е петти со 92,22 отсто, а шести е Роберт Патинсон со 92,15 отсто. Да потсетиме, Патинсон летово по истата формула беше прогласен за најубав маж во светот.

Листата продолжи со Крис Еванс на седмото, Џорџ Клуни на осмото, Хенри Голдинг на деветтото и Двејн Џонсон на последното место.

реклама

Ослиќ – како влијае на организмот најпопуларната славска риба?

Read more

5 хороскопски парови кои ќе се заљубат во 2024 година

Read more

Добитник на лото се откажа од 37 милиони евра, причината е потресна

Read more

Прашање за ракија на британскиот „Милионер“ што само мама знае да го одговори

Read more

Филм & ТВ

Netlix ја најави втората сезона на реалното шоу Squid Game

Read more

Николас Кејџ се збогува со филмската кариера: Кажав сè што имав да кажам

Read more

Анџелина Џоли повторно ќе биде Maleficent

Read more

Кои се најдобрите филмови и серии за 2023 година според IMDb?

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Netlix ја најави втората сезона на реалното шоу Squid Game

Читај повеќе

Раперот Пи Диди е обвинет за групно силување на 17-годишна тинејџерка

Читај повеќе
  • play_arrow

Николас Кејџ се збогува со филмската кариера: Кажав сè што имав да кажам

Читај повеќе

Анџелина Џоли повторно ќе биде Maleficent

Читај повеќе
  • play_arrow

Кои се најдобрите филмови и серии за 2023 година според IMDb?

Читај повеќе
  • play_arrow

Сè што е погрешно со Fast X

Читај повеќе

Избрани најдобрите серии на Netflix во 2023 година

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

Како звучи Меколи Калкин на 43 години?

Читај повеќе