Регистриран земјотрес со 4,7 степени по Рихтер во Албанија

По утринскиот земјотрес со јачина од 4,1 степен според Рихтер, попладнево е регистриран нов земјотрес на истото место меѓу Подгорица и Скадар.

Земјотресот кој е регистриран од страна на EMSC бил со јачина од 4,7 степени по Рихтер и на длабочина од 2 километри.

Претходно, беа регистрирани два послаби земјотреси во Албанија и тоа со јачина од 3,1 по Рихтер во 12:25 часот, 4,2 по Рихтер во 12:26 часот.

URL
реклама

Најчестите грешки со кои ја уништувате самодовербата на детето

Read more

Што го возбудува вистинскиот Македонец?

Read more

Предизвик од 52 недели: Како да заштедите 1.400 евра за една година?

Read more

Пет држави кои му се враќаат на животот како пред пандемијата

Read more

Регион

Полициски час и забрана за музика во угостителските објекти се воведува во четири региони во Грција

Read more

Рама: Никој не може да ѝ држи лекции на Албанија

Read more

Конечно поделени недвижнините на поранешна СФРЈ: Што доби Македонија?

Read more

Регистриран земјотрес со 4,7 степени по Рихтер во Албанија

Read more
 

Вести

Полициски час и забрана за музика во угостителските објекти се воведува во четири региони во Грција

Читај повеќе

Холандската министерка за надворешни работи поднесе оставка поради неуспешната евакуација од Авганистан

Читај повеќе

Тестаментот на принцот Филип ќе остане тајна најмалку 90 години

Читај повеќе

Утре истекува рокот ДИК да ги добие потврдените листи на кандидати за градоначалници и советници

Читај повеќе

Живи статуи на „Статуафест“ денес и утре во центарот на Скопје

Читај повеќе

Moderna: Заштитата од ковид со тек на време се намалува, потребна е трета доза

Читај повеќе

Пет држави кои му се враќаат на животот како пред пандемијата

Читај повеќе

Рама: Никој не може да ѝ држи лекции на Албанија

Читај повеќе
  • play_arrow

Нов гаф на Бајден: Го заборави името на премиерот на Австралија

Читај повеќе