Рејчел од „Friends“ или логото на Tinder? Фановите го исмеваат амблемот на ЛОИ 2024

Французите синоќа го објавија официјалниот амблем на Летните олимписки игри кои во 2024 година ќе се одржат во Париз, но на фановите воопшто не им се допаѓа.

Лотото на Париз 2024 беше презентирано синоќа, а замислата е дека е комбинација од златен медал, олимпискиот оган и Маријан, симболот на Француската Република.

Но, изгледот на логото наиде на исмевање на социјалните мрежи, најмногу на Twitter. Најмногу го споредуваат со логото на апликацијата за запознавање, Tinder. Потоа, дека е инспирирано од ликот на Рејчел од култната серија „Friends“, а некои отидоа дотаму што го споредија и со Лука Модриќ.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Tag the prettiest person you know

A post shared by (@80slolita) on

По целото тоа исмевање денеска реагираше Олимпискиот комитет објаснувајќи го дизајнот на логото:

реклама

Италија личи на чизма, Албанија на кондом, а Македонија?

Read more

Дали може да опстои бракот без секс?

Read more

Највисоките дрвја во светот завиткани во огноотпорни ќебиња за заштита од пожар

Read more

Нови мерки за влез во Швајцарија - новина и за невакцинираните

Read more

Чек дис аут

Италија личи на чизма, Албанија на кондом, а Македонија?

Read more

Човекот кој можеше да го спаси „Титаник“ не добил дозвола да се качи на бродот

Read more

Зошто аеродромите се градат покрај вода?

Read more

Што ако би се телепортирале 200 години во минатото?

Read more
 

Магазин

Дали може да опстои бракот без секс?

Читај повеќе
  • play_arrow

Италија личи на чизма, Албанија на кондом, а Македонија?

Читај повеќе

Жестока дебата: Кој треба да прими трета доза од вакцината против ковид?

Читај повеќе

Човекот кој можеше да го спаси „Титаник“ не добил дозвола да се качи на бродот

Читај повеќе

Зошто имаме желба за благо после јадење?

Читај повеќе
  • play_arrow

Што треба да знаете пред да почнете свој бизнис?

Читај повеќе

Рецепт на денот: Мелено месо со зеленчук во бел сос

Читај повеќе

Пет причини зошто секс после тренинг е супер идеја

Читај повеќе

Холанѓаните се смалуваат, но сепак се највисоките луѓе во светот

Читај повеќе