Рејчел од „Friends“ или логото на Tinder? Фановите го исмеваат амблемот на ЛОИ 2024

Французите синоќа го објавија официјалниот амблем на Летните олимписки игри кои во 2024 година ќе се одржат во Париз, но на фановите воопшто не им се допаѓа.

Лотото на Париз 2024 беше презентирано синоќа, а замислата е дека е комбинација од златен медал, олимпискиот оган и Маријан, симболот на Француската Република.

Но, изгледот на логото наиде на исмевање на социјалните мрежи, најмногу на Twitter. Најмногу го споредуваат со логото на апликацијата за запознавање, Tinder. Потоа, дека е инспирирано од ликот на Рејчел од култната серија „Friends“, а некои отидоа дотаму што го споредија и со Лука Модриќ.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Tag the prettiest person you know

A post shared by (@80slolita) on

По целото тоа исмевање денеска реагираше Олимпискиот комитет објаснувајќи го дизајнот на логото:

реклама

Порнографски видеа и фотографии со девојки и жени од Гевгелија препраќани на социјалните мрежи

Read more

Заев со рејтинг 9,4%, Мицкоски 4,2% - покажа истражувањето на Брима Галуп

Read more

Се затвораат плажите во Шпанија

Read more

Русија го одобри лекот Коронавир за лекување од COVID-19

Read more

Чек дис аут

Направи сам: Средство за чистење када од само две состојки

Read more

Луѓето со оваа крвна група најмногу привлекуваат комарци

Read more

10 реченици кои не сака да ги слушне ниту една жена без деца

Read more

Како паметно да одговорите на навреда?

Read more

Магазин

  • play_arrow

Цел свет го знаеше како малиот Херкулес, а денес е непрепознатлив

Читај повеќе

Намирници кои го прочистуваат црниот дроб

Читај повеќе

Врска со најдобриот пријател: Паметна одлука или голема грешка?

Читај повеќе
  • play_arrow

Предлог за ручек: Ќофте во бел сос

Читај повеќе
  • play_arrow

Направи сам: Средство за чистење када од само две состојки

Читај повеќе
  • play_arrow

Дали е подобро да се посвои машко или женско маче?

Читај повеќе

Луѓето со оваа крвна група најмногу привлекуваат комарци

Читај повеќе

Русија го одобри лекот Коронавир за лекување од COVID-19

Читај повеќе

Десерт на денот: Орео торта од 5 состојки

Читај повеќе