Рекламниот спот за „Зоки Поки“ на РТС

Од сабота македонската детска серија „Зоки Поки“ ќе почне да се емитува и во Србија. По тој повод РТС пушти рекламен спот во кој ги информира своите гледачи дека после Германија, Норвешка, Данска, Шведска и Финска, „Зоки Поки“ доаѓа и во Србија.

Секоја сабота од 8:30 часот на РТС 2 со превод на српски јазик.

Серијата е модерна екранизација на лектирата од писателката Оливера Николова, објавена во 1963 година. Веќе постигна огромна гледаност и популарност во Македонија.

„Се радувам што серијата ќе се прикажува и во Србија. Голем е предизвикот 'Зоки Поки' да се емитува на РТС која негува висок квалитет на продукција, особено во последните години кога во оваа држава има експанзија на производство на голем број квалитетни серии. Со нетрпение ја очекувам реакцијата на децата од соседна Србија“, вели продуцентот на серијата Роберт Насков.

„Зоки Поки“ премиерно се емитуваше на првата програма на МРТ во периодот од мај до јуни 2020 година. Скоро беше најавено емитувањето на серијата и низ цела Скандинавија, односно на националните телевизии SVT во Шведска, NRK во Норвешка, DR во Данска и YLE во Финска.

Remote video URL
Тагови
реклама

Кои се најголемите опасности од гледање порно филмови?

Read more

Како точно се пресметува возраста на кучињата во човечки години?

Read more

Кое е вашето идеално место за секс според хороскопот?

Read more

Што е поздраво - свинска маст или масло?

Read more

Филм & ТВ

Пред Нова година почнува 6. сезона на „Преспав“

Read more

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

Линдзи Лохан се сврши со банкар од Дубаи

Read more

Топ 10 филмски интерпретации на принцезата Дијана

Read more
 

Сцена

  • filter

Пред Нова година почнува 6. сезона на „Преспав“

Читај повеќе

Кои музичари останаа најбогати и покрај пандемијата?

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе

Линдзи Лохан се сврши со банкар од Дубаи

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 филмски интерпретации на принцезата Дијана

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 женски групи кои повеќе не постојат

Читај повеќе
  • play_arrow

Студент од Северна Кореја осуден на смрт поради криумчарење на серијата „Squid Game“

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен трејлер за новиот филм „American Refugee“

Читај повеќе
  • play_arrow

Новиот документарец за Битлси го демистифицира распаѓањето на Фамозната четворка

Читај повеќе