20.894 новозаразени

Рекорден број на заразени од COVID-19 во Бразил

Во последните 24 часа се регистрирани нови 20.894 случаи на коронавирус во Бразил.

Исто така, Чиле, Аргентина, Перу и Колумбија пријавија рекорден број на новозаразени од COVID-19.

Поради големиот број на заразени, Јужна Америка е епицентарот на пандемијата, пишува BBC. Се стравува дека бројот на заразени е уште поголем.

Бразил е на второто место по бројот на починати и заразени, на првото место е САД. Во Бразил починаа 42.791 лице, а заразени се 850.796.

Тагови
реклама

Неделен хороскоп од 22 до 28 јули: Што го чека вашиот знак?

Read more

Како да се ослободите од мувлата што се лепи на силиконот во веце?

Read more

Што да направите во случај да ви прегрее моторот на автомобилот?

Read more

Колку чекори дневно треба да правите за да бидете фит?

Read more

Свет

Израел им нареди на Палестинците да го напуштат градот и започна жесток напад, има многу мртви

Read more

Трамп двапати донирал за Камала Харис, донирала и Иванка

Read more

Милијардерот Џорџ Сорос ја поддржа Камала Харис како претседателски кандидат

Read more

Јужна Кореја ѝ одговори на Северна: почна да пушта поп песни и вести од звучниците на границата

Read more
 

Вести

Израел им нареди на Палестинците да го напуштат градот и започна жесток напад, има многу мртви

Читај повеќе

Трамп двапати донирал за Камала Харис, донирала и Иванка

Читај повеќе

Милијардерот Џорџ Сорос ја поддржа Камала Харис како претседателски кандидат

Читај повеќе

Јужна Кореја ѝ одговори на Северна: почна да пушта поп песни и вести од звучниците на границата

Читај повеќе

Трамп: Камала Харис ќе биде полесна за пораз

Читај повеќе

Мултимедијален алтернативен фестивал Гига фест во Крива Паланка

Читај повеќе

Објавени платите на премиерот и министрите: Најголема зема Мицкоски – 2.280 евра, најмалата министерска е 1.880 евра

Читај повеќе

Полнач за мобилни итно повлечен од српскиот пазар поради опасност од пожар и струен удар

Читај повеќе

Кампањата на Камала Харис собра речиси 50 милиони долари за помалку од еден ден

Читај повеќе