Reno Ace: Новиот смартфон кој се полни за половина час

Компанијата Oppo го претстави најновиот член на своето семејство, смартфонот Reno Аce.

Новиот смартфон Reno Ace има сличен дизајн како OnePlus 7T.

Спецификации:

Reno Ace има Snapdragon 855 Plus процесор, 6,5-инчeн екран со формат 20:9, со фрекфенција на освежување од 90Hz и резолуција 1080p; Sony камера IMX586 од 48 мегапиксели и 12 GB RAM.

Меѓутоа, она по што ќе се разликува од другите смартфони е времето за полнење на батеријата од 4.000 mAh.

Благодарение на SuperVOOC технологијата со моќност од 65W, батеријата целосно се полни за само 30 минути.

Доколку го полните само 5 минути, батеријата ќе издржи 2 часа.

Reno Ace ќе биде достапен во Кина, а цената сè уште не е објавена.

реклама

Американски и грчки воени авиони утре со прелет над Скопје ќе го поздрават членството на РСМ во НАТО

Read more

Во Скопје 24 новозаразени, најмногу од Сарај и од Бутел

Read more

Жолта, сина или зелена: Која боја е совршена за спална, а која за дневна соба?

Read more

Грција се надева на „глампинг“ – тренд што ќе го спаси туризмот

Read more

Мобилни

Како би можело да изгледа Galaxy Note 20?

Read more

Xiaomi подготвува смартфон на преклоп со ротирачки камери?

Read more

Познато кога ќе биде претставен Samsung Galaxy Note 20

Read more

Samsung го претстави Galaxy S20 Tactical Edition наменет за војници

Read more

Гик

  • play_arrow
  • filter

Во последен момент - Space X и НАСА го одложија историското лансирање на Falcon 9

Читај повеќе
  • play_arrow

SpaceX и НАСА лансираат астронаути во вселената, следете во живо

Читај повеќе
  • filter

Lenovo ги претстави таблетите Yoga Duet 7i и IdeaPad Duet 3i

Читај повеќе
  • play_arrow

Седум нови видеоигри кои со нетрпение ги очекуваме во јуни

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Realme X3 Superzoom наскоро пристигнува на европскиот пазар

Читај повеќе

Пред НАСА: Кина во јули ќе го лансира првиот ровер на Марс

Читај повеќе

НАСА бара доброволци кои ќе поминат 8 месеци во руска лабораторија

Читај повеќе
  • filter

Како би можело да изгледа Galaxy Note 20?

Читај повеќе
  • filter

Xiaomi подготвува смартфон на преклоп со ротирачки камери?

Читај повеќе