Репертоар на кино Милениум од 26 ноември до 2 декември

Градско кино Милениум-Скопје го објави репертоарот за периодот од 26 ноември до 2 декември, 2020 година.

Сцена од филмот „ХОМО“

Љубителите на филмската уметност ќе имаат можност да уживаат во врвни домашни и странски филмови во Кино Милениум, придржувајќи се до мерките за заштита од COVID-19.

ПРОТОКОЛ ЗА ПОСЕТИТЕЛИТЕ ВО КИНО МИЛЕНИУМ

– Задолжително e носењето лична заштитна опрема (маска) за сите посетители на киното. Маската е задолжителна за цело времетраење на посетата на киното, во сите простории: хол, тоалет, киносала за цело времетраење на проекцијата.

– Задолжително е одржување физичка дистанца од 1,5 – 2 метри помеѓу посетителите пред билетарницата, пред влезот во холот, пред влезот во киносалата и при купување на шанкот.

– Не е дозволено стоење и групирање на посетителите од публиката во холот или киносалата.

– Задолжителна дезинфекција на рацете за сите посетители при влез во киното.

– Задолжително мерење на телесната температура на сите посетители при влез во киното. Доколку посетителот има покачена телесна температура истиот се повлекува на страна и температурата повторно се мери по 5 минути и ако е повторно покачена, посетителот може да го замени билетот за проекција во друг ден или да му бидат рефундирани средствата на каса, доколку билетот е набавен на билетарница. Ако билетот е набавен преку електронски пат, посетителот ги прифаќа Условите за користење на онлајн-продажба на билети на ЈУ МКЦ објавени на веб-страната.

– Се препорачува електронска набавка на билети како и бесконтактно плаќање доколку билетот се набавува на билетарница. Доколку билетот се купува на билетарница, задолжително е одржување дистанца од 1,5 до 2 метри, и истото растојание меѓу вработениот и посетителот.

– Продажбата на пијалоци се одвива на шанкот во холот на кино Милениум при што задолжително е одржување дистанца од 1,5 метар помеѓу посетителите. Се препорачува плаќањето да се изврши со користење бесконтактни платежни картички.

– Задолжително седење само на местото означено на билетот.

– Користењето на тоалетите е ограничено на максимум двајца посетители во исто време.

ОВДЕ погледнете го распоредот на седиштата според Протоколот.

РЕПЕРТОАР ОД 26.11. ДО 2.12, 2020

ЧЕТВРТОК  (26.11.)

16:30 | КРАЛСТВОТО ШВЕДСКА (KINGDOM OF SWEDEN) -88’ трета категорија 12+

режија: Питер Дале

18:30 | ХОМО -91’ четврта категорија 16+

режија: Игор Иванов

20:30 | ПОРТИРОТ (THE DOORMAN) -97’ трета категорија 12+

режија: Ryûhei Kitamura

ПЕТОК  (27.11.)

16:30 | КРАЛСТВОТО ШВЕДСКА (KINGDOM OF SWEDEN) -88’ трета категорија 12+

режија: Питер Дале

18:30 | ХОМО -91’ четврта категорија 16+

режија: Игор Иванов

20:30 | ПОРТИРОТ (THE DOORMAN) -97’ трета категорија 12+

режија: Ryûhei Kitamura

САБОТА (28.11.)

11:30 | ТРОЛОВИ: СВЕТСКА ТУРНЕЈА (TROLLS: WORLD TOUR) 90’ – втора категорија

режија: Walt Dohrn, David P. Smith

13:30 | СЕМСЕМ (SamSam) 77’- прва категорија

режија: Tanguy de Kermel

16:30 | ВОЈНА СО ДЕДО (THE WAR WITH GRANDPA) -94’ втора категорија

режија: Tim Hill

18:30 | ХОМО -91’ четврта категорија 16+

режија: Игор Иванов

20:30 | ПОРТИРОТ (THE DOORMAN) -97’ трета категорија 12+

режија: Ryûhei Kitamura

НЕДЕЛА  (29.11.)

11:30 | ТРОЛОВИ: СВЕТСКА ТУРНЕЈА (TROLLS: WORLD TOUR) 90’ – втора категорија, режија: Walt Dohrn, David P. Smith

13:30 | СЕМСЕМ (SamSam) 77’- прва категорија

режија: Tanguy de Kermel

16:30 | ВОЈНА СО ДЕДО (THE WAR WITH GRANDPA) -94’ втора категорија

режија: Tim Hill

18:30 | ХОМО -91’ четврта категорија 16+

режија: Игор Иванов

20:30 | ПОРТИРОТ (THE DOORMAN) -97’ трета категорија 12+

режија: Ryûhei Kitamura

ПОНЕДЕЛНИК (30.11.)

16:30 | КРАЛСТВОТО ШВЕДСКА (KINGDOM OF SWEDEN) -88’ трета категорија 12+

режија: Питер Дале

18:30 | ХОМО -91’ четврта категорија 16+

режија: Игор Иванов

20:30 | ПОРТИРОТ (THE DOORMAN) -97’ трета категорија 12+

режија: Ryûhei Kitamura

ВТОРНИК  (01.12.)

16:30 | КРАЛСТВОТО ШВЕДСКА (KINGDOM OF SWEDEN) -88’ трета категорија 12+

режија: Питер Дале

18:30 | ХОМО -91’ четврта категорија 16+

режија: Игор Иванов

20:30 | ПОРТИРОТ (THE DOORMAN) -97’ трета категорија 12+

режија: Ryûhei Kitamura

СРЕДА  (02.12.)

16:30 | КРАЛСТВОТО ШВЕДСКА (KINGDOM OF SWEDEN) -88’ трета категорија 12+

режија: Питер Дале

18:30 | ХОМО -91’ четврта категорија 16+

режија: Игор Иванов

20:30 | ПОРТИРОТ (THE DOORMAN) -97’ трета категорија 12+

режија: Ryûhei Kitamura

реклама

Кој е полицаецот кој со три потези спречи трагедија во Капитол хил?

Read more

Рецепт за печен компир стана хит на интернет

Read more

Откажан првиот меч на ракометниот Мундијал

Read more

Нов скандал го тресе Холивуд: Актерот Арми Хамер обвинет дека е канибал и садист

Read more

Филм & ТВ

Карди Би во главната улога во филмот „Assisted Living“

Read more

И Меколи Калкин сака да го избришат Трамп од „Home Alone 2“

Read more

Ребел Вилсон открива: Бев киднапирана, ни се заканија со оружје

Read more

Поради пандемијата: Колку пари изгуби филмската индустрија во 2020?

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Дали песна за возачка дозвола ќе биде песната на 2021? Веќе руши рекорди

Читај повеќе

Карди Би во главната улога во филмот „Assisted Living“

Читај повеќе
  • play_arrow

И Меколи Калкин сака да го избришат Трамп од „Home Alone 2“

Читај повеќе

Ребел Вилсон открива: Бев киднапирана, ни се заканија со оружје

Читај повеќе

Поради пандемијата: Колку пари изгуби филмската индустрија во 2020?

Читај повеќе
  • play_arrow

Искрен трејлер за „Wonder Woman 1984“

Читај повеќе

Скандалот зеде данок: Арми Хамер се повлече од „Shotgun Wedding“

Читај повеќе

Сара Климоска е една од европските Ѕвезди во подем за 2021

Читај повеќе

Нов скандал го тресе Холивуд: Актерот Арми Хамер обвинет дека е канибал и садист

Читај повеќе