RESERVED - Европскиот бренд конечно во земјава

Кајгана
/ 22.09.2021 / 10:53

Во Скопје на 23 септември во Скопје Сити Мол ќе се отвори првата Reserved продавница во земјава. Овој бренд е достапен во 25 земји и има мрежа од над 440 продавници, со водечки продавници во главните градови на модата, Лондон, Берлин, Москва и Тел Авив. Покрај своите уникатни дизајни кои ја комбинираат убавината на класичните дизајни со оригинални и храбри модни предлози, Reserved е познат е по нивните кампањи во кои учествуваат познати лица како Кејт Мос, Синди Крафорд, Ае двоа Абоа, Ирина Шајк и Кендал Џенер. 

Reserved е дел од групацијата LPP SA, корените на брендот се во Источна Европа, поточно Полска – земја што секогаш била помеѓу Западот и Истокот. Токму во Гдањск – град покрај Балтичкото Море – се оформи брендот Reserved пред 22 години, од мала семејна компанија. Со само дваесет квадратни метри, првата продавница на брендот била колку просечна спална соба. Денес, нивните продавници се со површина од 1.500 до 5.000 квадратни метри! Првата продавница во Скопје Сити Мол ќе биде со површина од 1 700 квадратни метри. 

Иако е млад бренд на светскиот пазар, брендот силно верува во својот идентитет што расте постојано и го прави уникатен. Reserved ги слуша своите купувачи и постојано учи од нив, што е заслуга и за неговиот успех досега. Инвестирањето во дизајнот и обрнувањето на посебно внимание на овој елемент во нивните колекции го прави брендот уникатен и со посебна храбра енергија. Неодамна брендот почна да соработува со талентиран тим од целиот свет, а отворањето на водечка продавница на улицата „Оксфорд“ во Лондон е дел од процесот на дефинирање на идентитетот на Reserved

*ПР текст

реклама

Цените на нафтата паднаа на најниско ниво од февруари

Read more

Короната има нов симптом - заразените не се ни свесни дека е од вирусот

Read more

Поранешен бунтовник стана претседател на Колумбија, најави преговори со нарко-бандите

Read more

Што ќе се вози во Русија: Москва како Хавана?

Read more

Стил

Бидете дама на плажа во ретро костим за капење

Бидете дама на плажа во ретро костим за капење

Read more

Џеј Ло позираше гола за нејзиниот 53 роденден

Read more

Marca: Роналдо правел третман за зголемување на пенисот

Read more

Пејџ Спиранац прогласена за најсекси жена во светот

Read more
 

Магазин

Како се менува мажот кога ќе стане татко?

Читај повеќе
  • play_arrow

Ослободете се од подбрадокот со неколку лесни вежби

Читај повеќе

Како да го средите домот за 30 минути?

Читај повеќе

Гинеколог ги советува паровите кои се мачат со неплодност

Читај повеќе

Кое е најдоброто време да им ставите вода на растенијата во лето?

Читај повеќе

Астро анализа: Дали нè очекува црн финансиски август?

Читај повеќе

Зошто лицето ви е отечено наутро?

Читај повеќе

Предупредувачки знаци дека сте во врска со партнер кој може да стане насилен

Читај повеќе

Што открива за вас датумот на кој сте родени?

Читај повеќе