RESERVED - Европскиот бренд конечно во земјава

Кајгана
/ 22.09.2021 / 10:53

Во Скопје на 23 септември во Скопје Сити Мол ќе се отвори првата Reserved продавница во земјава. Овој бренд е достапен во 25 земји и има мрежа од над 440 продавници, со водечки продавници во главните градови на модата, Лондон, Берлин, Москва и Тел Авив. Покрај своите уникатни дизајни кои ја комбинираат убавината на класичните дизајни со оригинални и храбри модни предлози, Reserved е познат е по нивните кампањи во кои учествуваат познати лица како Кејт Мос, Синди Крафорд, Ае двоа Абоа, Ирина Шајк и Кендал Џенер. 

Reserved е дел од групацијата LPP SA, корените на брендот се во Источна Европа, поточно Полска – земја што секогаш била помеѓу Западот и Истокот. Токму во Гдањск – град покрај Балтичкото Море – се оформи брендот Reserved пред 22 години, од мала семејна компанија. Со само дваесет квадратни метри, првата продавница на брендот била колку просечна спална соба. Денес, нивните продавници се со површина од 1.500 до 5.000 квадратни метри! Првата продавница во Скопје Сити Мол ќе биде со површина од 1 700 квадратни метри. 

Иако е млад бренд на светскиот пазар, брендот силно верува во својот идентитет што расте постојано и го прави уникатен. Reserved ги слуша своите купувачи и постојано учи од нив, што е заслуга и за неговиот успех досега. Инвестирањето во дизајнот и обрнувањето на посебно внимание на овој елемент во нивните колекции го прави брендот уникатен и со посебна храбра енергија. Неодамна брендот почна да соработува со талентиран тим од целиот свет, а отворањето на водечка продавница на улицата „Оксфорд“ во Лондон е дел од процесот на дефинирање на идентитетот на Reserved

*ПР текст

реклама

Ако станам премиер ќе го екстрадирам Груевски во Македонија, најави лидерот на унгарската опозиција

Read more

Која храна е најштетна за цревата?

Read more

Девојката која се изживуваше врз животни во ЗОО Скопје уште не се извинила, не ѝ бега пријава во полиција

Read more

Колку соларни панели му се потребни на едно домаќинство?

Read more

Стил

Славните манекенки како секси Бонд девојки

Read more

Најновиот моден хит на Bottega Veneta е ремен/корсет од 2.500 долари

Read more

Видови храна за здрава и сјајна кожа

Read more

Некогаш професорка, денес успешно заработува како модел на OnlyFans

Read more
 

Магазин

Славните манекенки како секси Бонд девојки

Читај повеќе
  • filter

Најновиот моден хит на Bottega Veneta е ремен/корсет од 2.500 долари

Читај повеќе
  • play_arrow

Девојката која се изживуваше врз животни во ЗОО Скопје уште не се извинила, не ѝ бега пријава во полиција

Читај повеќе

Што се случува кога ви кркори стомакот?

Читај повеќе
  • play_arrow

Најголемиот аквариум во светот: 68.000 морски животни во 25 милиони литри вода

Читај повеќе

Која е врската помеѓу психопатите и проѕевањето?

Читај повеќе

Шпанка го лажирала сопственото киднапирање, па играла бинго со парите од откупот

Читај повеќе

Идеја за брз ручек: Паста со сланина

Читај повеќе

20 најдобри градови за семеен одмор

Читај повеќе