Решена мистеријата за чудната дамка на вратот на Холанд - правел хиџама

На натпреварот од ДФБ купот помеѓу Борусија и Санкт Паули норвешкиот напаѓач Ерлинг Холанд повторно беше во центарот на вниманието, но не поради добрата игра, туку поради мистериозната дамка што ја имаше на вратот и која не остана незабележана.

Фотографијата веднаш се рашири на социјалните мрежи, предизвикувајќи лавина коментари од неговите фанови, но и од навивачите на клубот од Дортмунд.

Тоа беше кружен црвеникав знак, за кој многумина се пошегуваа дека е „последица“ од дружењето со девојката, но сега е откриено дека норвешкиот напаѓач оваа недела го посетил својот приватен физиотерапевт Џон Хадад за да го помине истиот третман како францускиот напаѓач Карим Бензема.

Се работи за хиџама (al-hijamah), што е метод на лекување со ослободување крв од одредени места на телото и кој станува сѐ попопуларен меѓу врвните спортисти.

Феноменалниот Норвежанец блеска и оваа сезона: за Борусија постигна 22 гола на 19 натпревари во сите натпреварувања.

реклама

Заврши најкрвавата битка во Украина, Азовстал во рацете на Русите

Read more

Полска бара демилитаризација и преименување на Калининград, Русите се изнасмеаја

Read more

Необична снимка: Уште еден доказ дека со Путин нешто не е вo ред?

Read more

Обрнете внимание: 6 важни симптоми кои укажуваат на опасен рак

Read more

Фудбал

ЛЕ финале во Севиља: 5.000 полицајци за гужва „тешка“ 50 милиони евра

Read more

Дали голот на сезоната во Серија А го постигна Сасуоло?

Read more

Се зголемуваат шансите Италија да игра на Мундијалот наместо Еквадор

Read more

Никој не плачел по Јуве како Дибала

Read more
 

Спорт

Леброн Џејмс: Лука Дончиќ ми е омилен играч

Читај повеќе

ЛЕ финале во Севиља: 5.000 полицајци за гужва „тешка“ 50 милиони евра

Читај повеќе
  • play_arrow

Дали голот на сезоната во Серија А го постигна Сасуоло?

Читај повеќе

Се зголемуваат шансите Италија да игра на Мундијалот наместо Еквадор

Читај повеќе
  • play_arrow

Никој не плачел по Јуве како Дибала

Читај повеќе

Ибра останува во Милан, но на директорска позиција?

Читај повеќе
  • play_arrow

Tестирано револуционерно офсајд правило, постигнати 10% повеќе голови

Читај повеќе

Меси купува 35% од акциите на клубот на Бекам и ќе игра за него од 2023 година

Читај повеќе

По 32 години Англија го доби вториот геј фудбалер - Џејк Даниелс од Блекпул

Читај повеќе