Режисерот Филиповиќ во боите на виножитото: Не постои дел од мене од кој се срамам

Српскиот режисер Стеван Филиповиќ преку статус на Twitter ѝ соопшти на јавноста дека е припадник на ЛГБТИ + популацијата.

„Ја сменив профилната слика. Сега е попрецизна. Некому тоа е важно, некому небитно. Само да биде јасно дека не постои дел од мене од кој се срамам, кој го кријам или кој некој може да помисли да го искористи како оружје во евентуален конфликт. Го бришеме подтекстот, од 1981 година“, напиша Филиповиќ во објавата.

URL

Фотографијата на профилот на Филиповиќ сега е врамена во боите на виножитото, со што на јавноста ѝ е јасно дека тој е припадник на ЛГБТИ+ заедницата.

Стеван Филиповиќ на јавноста во регионот ѝ е познат како автор на популарните филмови „Šejtanov ratnik“, „Šišanje“ и „Pored mene“.

реклама

Новата хит серија на Netflix растура, фановите предупредуваат: Не е за секого

Read more

Бил Гејтс: Можеби нѐ чека уште посмртоносен вирус, треба да се подготвиме

Read more

Како да забележите дека некој маж е вљубен во вас?

Read more

Зошто ме извади? - Рангник откри што му рекол нервозниот Роналдо

Read more

Филм & ТВ

Новата хит серија на Netflix растура, фановите предупредуваат: Не е за секого

Read more

Џеф Безос ги објави насловот и трејлерот за серијата „The Lord of the Rings“

Read more

Џим Кери наполни 60 години и порача: Стар сум, ама секси

Read more

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Боно призна: Се срамам од повеќето песни на U2

Читај повеќе
  • play_arrow

Новата хит серија на Netflix растура, фановите предупредуваат: Не е за секого

Читај повеќе
  • play_arrow

Џеф Безос ги објави насловот и трејлерот за серијата „The Lord of the Rings“

Читај повеќе
  • play_arrow

Џим Кери наполни 60 години и порача: Стар сум, ама секси

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе

Брус Спрингстин е најплатениот музичар во 2021

Читај повеќе
  • play_arrow

Наскоро на Netflix уште една корејска серија, овој пат за зомби апокалипса

Читај повеќе

Селин Дион ја откажа светската турнеја

Читај повеќе
  • play_arrow

Бокс-офис: „Scream“ го симна „Spider-Man: No Way Home“ од врвот

Читај повеќе