Режисерот на „Joker“ сака да сними продолжение, но само под еден услов

Филмот „Joker“ урива рекорди на гледаност, а режисерот Тод Филипс неодамна ги израдува обожавателите со изјавата дека би било вредно да се сними продолжение.

Иако моментално не работат на тоа, тој вели дека би се согласил на продолжение доколку во главната улога повторно се најде Хоакин Феникс.

„Тоа не би било само див и луд филм за „принцот на криминалот“. Мора да има некоја тематска резонанца на сличен начин како што има првиот филм. Толку филмови ја спомнуваат искрата, но Џокер е барутот. Ако сме во состојба повторно да го направиме сето тоа во продолжение, би било многу интересно“, изјави Филипс.

Шпекулациите за продолжение на филмот почнаа во август, а Филипс тогаш изјави дека ќе направи сè само Феникс да ја репризира улогата.

„Joker“ заработи над милијарда долари и е третиот најголем филм на DC за стрипски јунаци, односно негативци, зад „Dark Knight Rises“ кој заработи 1,084 милијарди долари и „Aquaman“ која заработи 1,14 милијарди долари.

реклама

Спектакл на небото: Како да го гледате метеорскиот дожд Персеиди?

Read more

Мистерија на Арктикот подгрева теории на заговор: Што се крие на замрзнатиот континент?

Read more

Како да го зголемите нивото на тестостерон на природен начин?

Read more

Нов Зеланд по 102 дена има 4 новозаразени, веднаш воведен карантин

Read more

Филм & ТВ

Disney го згасна брендот „20th Century Fox“

Read more

Искрен трејлер за „Starship Troopers“

Read more

Научно-фантастичната серија „Raised by Wolves“ доби нов трејлер

Read more

Двејн Џонсон втора година по ред најплатен актер во светот

Read more

Сцена

Disney го згасна брендот „20th Century Fox“

Читај повеќе
  • play_arrow

Искрен трејлер за „Starship Troopers“

Читај повеќе
  • play_arrow

Научно-фантастичната серија „Raised by Wolves“ доби нов трејлер

Читај повеќе

Двејн Џонсон втора година по ред најплатен актер во светот

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најдобри борбени сцени со Киану Ривс

Читај повеќе

Џаред Лето ќе го глуми Енди Ворхол

Читај повеќе

Антонио Бандерас позитивен на коронавирусот: Роденденот го славам во карантин

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • filter

Среќен роденден, Антонио Бандерас!

Читај повеќе