Ричард Гир и сопругата го очекуваат нивното второ дете

На 71 година славниот актер Ричард Гир повторно ќе стане татко, заедно со 34 години помладата сопруга го очекуваат нивното второ дете, пренесуваат шпанските медиуми.

Холивудскиот актер Ричард Гир и неговата 34 години помлада сопруга Алехандра Силва го очекуваат второто дете. Веста за принова стигнува по само девет месеци од раѓањето на нивниот син, а изгледа дека славниот актер не губи време во чекање, на пролет тој ќе стане повторно татко.

Гир и Силва ја започнаа врската додека актерот беше во брак со Кери Ловел. Алехандра од првиот брак има седумгодишен син, додека Гир со поранешната сопруга има 18-годишен син.

Парот го доби првото заедничко дете во февруари, а со бебето не се појавуваа во јавност. Папараците успеаја да ги фотографираат на летен одмор во Шпанија.

Додека веста за првата бременост Алехандра ја објави на социјалните мрежи, веста за втората бременост сè уште ја немаат потврдено официјално.

реклама

Белград ќе оди под карантин, 272 заболени во еден ден во Србија

Read more

Неверојатна трансформација на спортист пред и по заразување со коронавирусот

Read more

Трите најмрзливи хороскопски знаци

Read more

Излекуваните од COVID-19 може да имаат трајни оштетувања на мозокот

Read more

Живот

Сестрата на Адам Севиџ од MythBusters го тужи за силување

Read more

Уапсена и бившата на Епстин – му наоѓала малолетнички за секс

Read more

Трите најмрзливи хороскопски знаци

Read more

Историски ден во Црна Гора: Изгласан закон за истополово партнерство

Read more

Магазин

  • play_arrow

Како да бидете добар комичар без да навредите некого?

Читај повеќе

Сестрата на Адам Севиџ од MythBusters го тужи за силување

Читај повеќе
  • play_arrow

Готвење со ограничен буџет – вкусни и здрави оброци до 2 евра

Читај повеќе
  • play_arrow

САД ги купија речиси сите резерви на лек за COVID-19

Читај повеќе

Уапсена и бившата на Епстин – му наоѓала малолетнички за секс

Читај повеќе
  • play_arrow

Она кога ќерка ти ќе те засени среде интервју за BBC

Читај повеќе

Неверојатна трансформација на спортист пред и по заразување со коронавирусот

Читај повеќе

Зошто е важен витаминот К за вашиот организам?

Читај повеќе

Трите најмрзливи хороскопски знаци

Читај повеќе