Ридли Скот ги обвини младите и технологијата за неуспехот на „The Last Duel“

Славниот американски режисер Ридли Скот смета дека младите генерации и новата технологија се виновни за неуспехот на неговиот нов филм „The Last Duel“.

Филмот не предизвика голем интерес кај публиката, а Скот во интервју изјави дека денешната публика израснала користејќи мобилни.

„Милениумците не сакаат да чујат за нови работи по друг пат, слушаат единствено ако им се обратите преку мобилните“, вели Скот.

Филмот во текот на првиот викенд од прикажување заработи 27 милиони долари во киносалите низ светот, што е многу малку со оглед на тоа што за него е одвоен буџет од 100 милиони долари. Скот истакна дека продукцијата на филмот направила одлична работа со промоцијата и дека не се виновни за фактот дека приказната за филмот не допре до поголем број луѓе.

Скот смета дека и ова искуство, како и претходните, носи важни лекции кои ќе му послужат во понатамошната работа.

„Не може секогаш да победуваме. Никогаш не сум се покајал за ниту еден снимен филм, научив критички да ја согледувам мојата работа. Ќе продолжам понатаму, нема премногу да размислувам за овој проект“, вели тој.

Главните улоги во филмот ги толкуваат Мет Дејмон, Адам Драјвер, Џуди Комер и Бен Афлек.

Remote video URL
Тагови
реклама

Кои се најголемите опасности од гледање порно филмови?

Read more

Како точно се пресметува возраста на кучињата во човечки години?

Read more

Кое е вашето идеално место за секс според хороскопот?

Read more

Што е поздраво - свинска маст или масло?

Read more

Филм & ТВ

Пред Нова година почнува 6. сезона на „Преспав“

Read more

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

Линдзи Лохан се сврши со банкар од Дубаи

Read more

Топ 10 филмски интерпретации на принцезата Дијана

Read more
 

Сцена

  • filter

Пред Нова година почнува 6. сезона на „Преспав“

Читај повеќе

Кои музичари останаа најбогати и покрај пандемијата?

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе

Линдзи Лохан се сврши со банкар од Дубаи

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 филмски интерпретации на принцезата Дијана

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 женски групи кои повеќе не постојат

Читај повеќе
  • play_arrow

Студент од Северна Кореја осуден на смрт поради криумчарење на серијата „Squid Game“

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен трејлер за новиот филм „American Refugee“

Читај повеќе
  • play_arrow

Новиот документарец за Битлси го демистифицира распаѓањето на Фамозната четворка

Читај повеќе