Ријана објави дека е во врска со раперот ASAP Rocky

Популарната пејачка Ријана објави дека е во врска со американскиот рапер ASAP Rocky.

Ова го потврди и ASAP Rocky, кој во разговор за GQ изјави дека Ријана е „љубовта на неговиот живот” и потврди дека се во врска. Гласините за нивниот љубовен однос се појавија уште во 2013 година, откако ASAP Rocky беше со Ријана на нејзината турнеја Diamonds World Tour.

Откако се заедно, Ријана и ASAP Rocky ги избегнувале пaпараците, а раперот вели дека Ријана имала големо влијание на неговиот нов албум.

Вистинското име на ASAP Rocky е Раким Маерс, а во 2019 година беше осуден за напад при тепачка во Стокхолм и доби условна затворска казна од две години.

Случајот доби големо медиумско влијание кога поранешниот американски претседател Доналд Трамп интервенираше тврдејќи дека ASAP Rocky е неправедно третиран.

Тагови
реклама

Во Кина откриен нов вид џиновски носорог, поголем од жирафа

Read more

На Ериксен ќе му биде вграден уред кој спасува живот, но носи и низа опасности

Read more

Четири хороскопски знаци кои привлекуваат сè околу себе

Read more

Емотивен момент во кампот на данската репрезентација: Се појави Кристијан Ериксен

Read more

Музика

Џеси Џеј објави нова песна по четири години

Read more

Публиката се враќа на овогодинешните MTV Music Video Awards

Read more

Били Ајлиш ги шокираше фановите со новиот спот

Read more

Рики Мартин за неговата сексуалност: Со години бев збунет

Read more
 

Сцена

Пристигнува спин-оф за популарната серија „American Horror Story“

Читај повеќе
  • play_arrow

Искрен трејлер за „Cruella“

Читај повеќе

Проекција на дигитално реставрираната копија на „Фросина“ во Кинотека

Читај повеќе

Сандра Булок и Бред Пит ќе глумат во филмот „Bullet Train“

Читај повеќе
  • play_arrow

„A Quiet Place 2“ стана филм со најголема заработка во текот на пандемијата

Читај повеќе

Ris Flower, “All I Wanna Know” прв сингл од новиот проект “Live Power Session”

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе

Почина Нед Бити, најангажираниот актер во Холивуд

Читај повеќе
  • play_arrow

Џеси Џеј објави нова песна по четири години

Читај повеќе