Ријана стана најмладата милијардерка во САД која сама ги заработила парите

Ријана официјално стана најмладата милијардерка во Америка која сама го заработила своето богатство, односно не го наследила од семејството или го стекнала преку брак.

34-годишната пејачка родум од Барбадос неодамна беше прогласена за најдобро рангирана музичарка на листата на Forbes, а сега стана единствената милијардерка помлада од 40 години.

Богатството на Ријана се проценува на 1,4 милијарди долари, а за тоа е заслужен успехот на нејзините брендови Fenty Beauty, Fenty Skin и Savage X Fenty.

„Никогаш не можев да замислам дека ќе заработам толку пари. Се разбира, и понатаму продолжувам да работам напорно, но нема да дозволам да бидам опседната со парите“, изјави таа претходно за New York Times.

Тагови
реклама

Цените на нафтата паднаа на најниско ниво од февруари

Read more

Короната има нов симптом - заразените не се ни свесни дека е од вирусот

Read more

Што ќе се вози во Русија: Москва како Хавана?

Read more

Поранешен бунтовник стана претседател на Колумбија, најави преговори со нарко-бандите

Read more

Музика

Како ќе прозвучи Џими Хендрикс во изведба на биг бенд оркестарот на ЗЏМ

Read more

Бритни Спирс се враќа на музичката сцена со дует со Елтон Џон

Read more

Бритни Спирс повторно се разголи на Instagram и ги налути обожавателите

Read more

Песна на Metallica после 36 години доби популарност благодарение на Netflix

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Новата серија на Netflix од 165 милиони долари ги воодушеви критичарите: Вистинско ремек дело

Читај повеќе

Хуманитарен настап на Ламбе Алабаковски и Некст Тајм во Тетово

Читај повеќе

Warner Bros потврди: Ќе се снима Joker 2

Читај повеќе
  • play_arrow

Мајката на Стифлер откри дека благодарение на American Pie спиела со 200 партнери

Читај повеќе

Скорсезе ќе снима нов филм со Леонардо Дикаприо

Читај повеќе

Како ќе прозвучи Џими Хендрикс во изведба на биг бенд оркестарот на ЗЏМ

Читај повеќе
  • play_arrow

Излезе нов трејлер за Andor, новата Star Wars серија

Читај повеќе
  • play_arrow

Официјален трејлер за новата серија Partner Track на Netflix

Читај повеќе

Првиот сопруг на Џеј Ло откри интимни детали и порача: Бракот со Бен е осуден на пропаст

Читај повеќе