Ријана воодушеви со настапот на Супербоул и откри втора бременост

По спектакуларниот настап ноќеска на Супербоул, корисниците на социјалните мрежи не престануваат да пишуваат за изгледот на Ријана.

Светската музичка ѕвезда Ријана ноќеска воодушеви со својот настап за време на полувремето на 57. Супербоул, каде за помалку од 14 минути ги претстави некои од своите најголеми хитови и со тоа покажа дека сѐ уште е една од најпопуларните ѕвезди, иако долги години помина од објавувањето на нејзината последна песна.

„Каде беше“, „Ријана има толку многу одлични песни“, „Неверојатен настап“, „Целата листа на песни е совршена“, „Сјае како дијамант“, „Многу почит за настапот на Ријана вечерва“, беа само некои од коментарите.

Откако во септември беше објавено дека Ријана ќе настапи на Супербоул, корисниците на социјалните мрежи напишаа дека едвај го чекаат нејзиниот настап, бидејќи многумина очекуваа таа да ја сподели веста за тоа кога ќе почне да работи на нова музика и дали наскоро ќе направи турнеја.

URL

Сепак, пејачката изненади многумина со својот изглед, бидејќи пред почетокот на настапот откри дека повторно е бремена, откако во мај го роди своето прво дете.

Многу корисници на социјалните мрежи не ја видоа оваа вест, па откако го погледнаа нејзиниот настап, претпоставија дека е бремена и заклучија дека пејачката некое време нема да има нови песни и настапи.

Инаку, Супербоул финалето им припадна на Канзас Сити Чифс кои по голема драма и неверојатен пресврт ја совладаа Филаделфија Иглс со 38:35.

Тагови
реклама

Како Американците го „украдоа“ најнапредниот советски хеликоптер?

Read more

Што значи кога ви игра окото и дали може да биде сериозно предупредување?

Read more

Кои 19 Samsung телефони нема да го добијат ажурирањето на Android 14?

Read more

Што да јадете за здрав црн дроб?

Read more

Музика

Првпат по 35 години се продадоа повеќе грамофонски плочи од ЦД-а

Read more

Брано од Dubioza kolektiv демонстрира како звучат питите

Read more

Северина „жари и пали“ на Малдиви, обожавателите ѝ порачаа: Изгледаш како да имаш 25 години

Read more

Шакира конечно откри зошто го провоцира бившиот

Read more
 

Сцена

The Simpsons враќаат озлогласен лик од првата сезона

Читај повеќе
  • play_arrow

Први снимки од снимањето на 6. сезона на The Crown

Читај повеќе
  • play_arrow

КАЈГАНА ПРЕПОРАКА: Зошто треба да ја гледате серијата You на Netflix?

Читај повеќе
  • play_arrow

Официјален трејлер за The Night Agent

Читај повеќе
  • play_arrow

Орландо Блум се распеа среде паб за Свети Патрик

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

Прв трејлер за BEEF, новата серија на Netflix

Читај повеќе
  • play_arrow

10 моменти во Friends во кои се пронаоѓаме и денес

Читај повеќе
  • play_arrow

Како Disney „рециклираат“ анимации?

Читај повеќе