The Ringstones и Palidrom ќе настапат вечерва во Скопје

Вечерва два концерта во Култура во време на корона и еден по повод Денот на Европа.

Петочки програмата на Култура во време на корона ќе почне нешто подоцна од досега. Прво од 20.30 часот во паркот во Автокоманда концерт ќе одржи групата The Ringstones, а за во 22 часот во Универзалната сала е закажан настапот на Palidrom.

Двата концерта ќе бидат пренесувани во живо на Facebook и YouTube каналите на Град Скопје.

Не во склоп на Култура во време на корона, туку по повод 9 Мај, односно Денот на Европа, вечер од 20 часот ќе се одржи концерт на Брас Квинтетот на Филхармонијата и Градскиот дувачки оркестар.

Овој концерт ќе биде пренесуван во живо на Facebook каналот на Секретаријатот за европски прашања.

реклама

Војната почна, едната страна располага со драстично повеќе војници

Read more

Како помина дебито на Пјаниќ во Барса?

Read more

Во Викендот без ДДВ ќе се купуваат домашни производи и ИТ опрема до 30.000 денари

Read more

Секси калчо (II дел)

Read more

Култура

Со „Чао пријатно“ вечерва почнува Фестивалот на комедијата „Гола месечина“

Read more

Утре посебен режим на сообраќај во Скопје поради „Прв до врв“

Read more

Герила Акција „Стоп за фрлање храна“

Read more

Јубилејно 10. издание на „100 Илјади поети за промена“

Read more

Вести

Стравот од нови карантини ја турка цената на нафтата

Читај повеќе

Притвор од 30 дена за 10 лица кои учествуваа во нападот на полициските службеници

Читај повеќе

Со „Чао пријатно“ вечерва почнува Фестивалот на комедијата „Гола месечина“

Читај повеќе

Нов скандал на Трамп: Не плаќал данок за 10 од изминатите 15 години

Читај повеќе
  • play_arrow

Војната почна, едната страна располага со драстично повеќе војници

Читај повеќе

Трамп: Лидерите на Србија и Косово се прегрнуваа во Белата куќа

Читај повеќе

Кратово без активни случаи на COVID-19, најмногу во Скопје 684

Читај повеќе

Променливо облачно со пороен дожд и засилен ветер

Читај повеќе

Во Викендот без ДДВ ќе се купуваат домашни производи и ИТ опрема до 30.000 денари

Читај повеќе