Рита Ора се омажи во тајност и го смени презимето

Пејачката Рита Ора тајно се омажи за својот партнер, режисерот Таика Ваитити.

Парот се венчал на интимна церемонија во Лондон, пишува The Sun.

„Тоа беше навистина интимна церемонија и посебно за сите што беа таму“, рекол неименуван извор. „Најблиските можеа да видат колку се лудо заљубени“.

Изворот продолжува да тврди дека пејачката - која воедно и го сменила своето презиме и сега е Ора Ваитити - сакала мала свадба за да ја „одржи нивната врска што е можно поприватна“.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by RITA ORA (@ritaora)

„Планирана е и голема забава за прослава на венчавката, но не очекувајте таа да биде достапна за магазинот со најголема понуда“.

Ора навидум ја потврди веста со фотографија која ја објави на Instagram стори, а на кој носи прстен кој изгледа како бурма.

Пејачката и режисерот решија минатиот месец да направат скромна свадбена церемонија, по што кон крајот на летото ќе приредат раскошна забава.

Тагови
реклама

Анален секс за почетници: 13 прашања кои секогаш сте сакале да ги поставите

Read more

Бритни Спирс повторно се разголи на Instagram, обожавателите се загрижени

Read more

Колапс на доларот: Многумина го предвидуваат, но никако да се случи

Read more

Картаполов без кочници: Кажете што се случува на фронтот, Русите не се глупави

Read more

Музика

Бритни Спирс повторно се разголи на Instagram, обожавателите се загрижени

Read more

Канје Вест: Black Lives Matter е измама

Read more

Почина американскиот рапер Кулио, познат по хитот „Gangsta's Paradise“

Read more

Шакира по раскинувањето со Пике: Жртвував сѐ за тој да биде фудбалер

Read more
 

Сцена

Бред Пит негира дека ги тепал Џоли и децата: Тоа е лага

Читај повеќе
  • play_arrow

Николас Кејџ не бил платен за филмот што му донесе Оскар

Читај повеќе
  • filter

Бритни Спирс повторно се разголи на Instagram, обожавателите се загрижени

Читај повеќе

Кристијан Бејл: Ме прославија улоги што Дикаприо ги одбиваше

Читај повеќе

Продуцентите открија каков треба да биде следниот Џејмс Бонд

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 морничави и необични факти за The Addams Family

Читај повеќе
  • play_arrow

Бруталната Netflix серија за канибалот од Милвоки ги руши сите рекорди на гледаност

Читај повеќе

Канје Вест: Black Lives Matter е измама

Читај повеќе

Анџелина Џоли го обвини Бред Пит: Психички и физички ме малтретираше мене и децата 

Читај повеќе