РК Вардар ги пушти во продажба билетите за Порто и Нексе

Навивачите на македонската ракометна гордост од денеска можат да си набават билет за следните домашни натпревари на нивниот миленик во Лигата на шампиони и Сеха лигата.

Вардар прво на 22-ри ќе го пречека португалскиот шампион Порто со почеток од 17 часот. Билетите чинат 350 денари, а за блокот А цената е 400.

Два дена подоцна во Скопје доаѓа хрватскиот Нексе во натпревар од Сеха Лигата. Почетокот е закажан за 20.45 часот, а билетите за овој натпревар чинат симболични 50 денари.

Продажбата на картите за двата натпревара е можна онлајн на TicketPlus како и на билетарницата на СЦ „Јане Сандански" секој работен ден од 10 до 18 часот.

Вардаровите ракометари очекуваат полна сала и максимална поддршка на двата натпревара.

реклама

Ракомет

Времеплов: Пред 18 години Кометал ЃП стана европски шампион

Read more

Дибиров и следната сезона ќе игра за Вардар

Read more

Ракометното првенство нема да се доигра, познато кои екипи ќе играат во Европа

Read more

Пелистер се засили со хрватскиот репрезентативец Мандалиниќ

Read more

Спорт

  • play_arrow

Дарко, Дарко, Дарко! Прв гол на Чурлинов за Штутгарт

Читај повеќе

Гасперини имал COVID-19 кога ја водел Аталанта против Валенсија

Читај повеќе
  • play_arrow

Уметноста на изведувањето пенал

Читај повеќе

ПСЖ и Интер се договорија за Икарди

Читај повеќе

Гогов: Ништо нема да нѐ запре, Брегалница ќе биде уште посилна

Читај повеќе

„Романтичарите“ негативни на COVID-19, фудбалот се враќа во Дебар Маало

Читај повеќе
  • play_arrow

Холанд нема да игра против Падерборн поради повреда

Читај повеќе

Реал Мадрид стана најскапиот клуб во Европа

Читај повеќе

Лигата на шампиони можно е да се доигра во Германија или во Турција

Читај повеќе