Роберт Дауни Џуниор: Татко ми ме навлече на дрога кога имав 8 години

Американскиот актер Роберт Дауни Џуниор откри дека татко му за прв пат му дал дрога кога имал само шест години.

Роберт Дауни постариот бил првиот што го запознал со дрогата, а тоа се случило додека таткото и неговите пријатели играле покер во нивниот стан во Њујорк.

Таткото видел како шестгодишниот Роберт се напил голтка бело вино, а потоа ја зел чашата и му подал џоинт, советувајќи го да пуши наместо да пие алкохол.

Ова претходно го опиша сега веќе покојниот Роберт Дауни постариот во интервју за медиумите.
 
Славниот актер подоцна во животот имаше проблеми со дрога и алкохол, а неговиот татко дури подоцна сфатил каква грешка направил кога на толку чувствителна возраст му дал дрога на синот.

Сето ова и животот на Роберт Дауни постариот се дискутира во новиот документарен филм на Netflix, наречен „Sr“.

Во документарецот Роберт Дауни Џуниор зборува за неговото бурно детство, се споменува и како морал да гледа порно филмови. Како режисер, Роберт Дауни постариот го принудил својот син да глуми во некои пародии што ги снимил, а самиот актер призна дека пораснал во семејство во кое сите користеле дрога.

Дауни Џуниор изјавил дека татко му го фрлил во светот на зависноста од наркотици кога имал само осум години.

Remote video URL
реклама

Само 3 луѓе на планетава можат да патуваат без пасош - меѓу нив не е папата

Read more

5 места во домот каде не треба да стои Wi-Fi рутерот - интернетот ќе биде бавен

Read more

Белите чорапи е најтешко да се исперат - со еден трик повторно ќе бидат сјајни

Read more

Лесен трик што ќе ги држи глувците надвор од подрумот, поткровјето или кујната

Read more

Филм & ТВ

Продолжува серијалот филмови за Бриџит Џонс - наскоро ќе се снима четвртиот дел

Read more

Кога глумците не глумеа

Read more

За новиот документарец на Netflix велат дека е еден од најморничавите

Read more

Топ 10 најнеочекувани враќања на филмски ликови

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Продолжува серијалот филмови за Бриџит Џонс - наскоро ќе се снима четвртиот дел

Читај повеќе

ДНК собраа 690.000 денари за лекувањето на Лео со лицитацијата на статуетката од „Златна бубамара“

Читај повеќе
  • play_arrow

Кога глумците не глумеа

Читај повеќе
  • play_arrow

За новиот документарец на Netflix велат дека е еден од најморничавите

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најнеочекувани враќања на филмски ликови

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Џенифер Анистон блесна со нов стајлинг и разгоре гласини дека е свршена

Читај повеќе

Џоли изненади со нов изглед: Ја обои својата природна кафена коса

Читај повеќе
  • play_arrow

Првиот трејлер за крими серијата на Гај Ричи за Netflix ветува многу драма и акција

Читај повеќе