ЛИГА НА ШАМПИОНИ 2019/20

Робертсон: Вечерва може да испаднеме од ЛШ

Шкотланѓанецот во редовите на актуелниот европски шампион е свесен дека по поразот во Мадрид чесно може да се случи Ливерпул вечерва да биде елиминиран.

Вечерва Ливерпул мора да ја надокнади предноста на Атлетико од 1:0 од првиот натпревар во Мадрид. за левиот бек Ендрју Робертсон ова натпревар „да се биде или не“.

„Денес е да се победи или да се умре. Мораме да се најдеме помеѓу најдобрите осум. Во Мадрид немавме ни шут на голот, ако го повториме тоа, нема да поминеме. Доминиравме, кога станува збор за поседот на топка, но клучното е што правиме со тој посед. Од друга страна, мораме да бидеме многу внимателни кога тие ќе напаѓаат бидејќи не смееме да примиме гол за да имаме шанса“, вели Шкотланѓанецот.

Диего Симеоне успешно ги затвори сите приоди кон голот на Атлетико на првиот натпревар во Мадрид каде ѕвездениот напад на Ливерпул беше номоќен. Вечерва не смеет да си дозџволат нова таква бламажа.

„Размислуваме на сите можни сценарија. Ова е нокаут фаза, ако токму тој ден не си во најдоброто светло, ќе леташ. Знаеме дека вечерва можно е да излеземе од Лигата на шампиони, но размислуваме позитивно. Ако играме на ливерпулшки начин, на начинот на кој ние знаеме и умееме, можеме да го победиме било кој тим. Мораме да бидеме во нашето најдобро издание за да го скршиме нивниот отпор“, рече Робертсон

реклама

Девојче почина поради предизвик на TikTok, започната истрага во Италија

Read more

Прилог за изградбата на Треска од 1978 година

Read more

Еден човек го има добитното лото ливче од 1 милијарда долари во САД

Read more

Категорично ги отфрламе невистините дека придавката „македонски“ се заменува со уставното име, велат од Комисијата

Read more

Спорт

Јапонските власти ги демантираа информациите за откажување на Олимписките игри

Read more

УЕФА: Реал најуспешен во историјата на ЛШ, Вардар најдобро рангиран македонски клуб

Read more

Роналдо мечтае за публика на стадионите

Read more

Коронавирус и во Баерн Минхен

Read more
 

Ново

  • filter

24 јануари 41, убиен бил злогласниот император Калигула

Читај повеќе

Дневен ковид биланс: 184 новозаразени и 6 починати

Читај повеќе

Казнети 385 лица за неносење на заштитна маска

Читај повеќе

Следниот месец во Албанија ќе пристигнат над 40.000 дози вакцини од Pfizer

Читај повеќе
  • play_arrow

Јуве со победа над Болоња се приближи до врвот

Читај повеќе

Топ 20 лоши филмови кои успеаја на бокс-офисот

Читај повеќе

И за моторите важи мерката за привремено одземање возило поради истечена регистрација

Читај повеќе

Вучиќ: Во Србија регистриран новиот вид на коронавирус

Читај повеќе

Ѓоргиев: Придавката „македонски“ останува во записниците на Мешовитата комисија

Читај повеќе