Роби Вилијамс за опаѓањето на косата: За третмани плаќав колку што чини куќата на баба ми

По повеќекратните неуспешни третмани за раст на косата, англискиот пејач Роби Вилијамс откри дека планира да се помири со состојбата со која се соочуваат повеќето средовечни мажи.

Ќелавоста кај мажите обично се третира со финастерид и миноксидил, додека некои од опциите вклучуваат трансплантација, стероиди и имунотерапија, што е хемикалија која се применува на ќелавите делови.

Самиот Роби (48), кој со години се бори со опаѓање на косата, пробал различни третмани.

Направил и трансплантација на коса на која бил подложен во 2013 година. Седум години подоцна повторно сакал да го направи тоа, но лекарите му рекле дека неговата коса е премногу ретка за да се повтори тој процес. Сега, се чини дека се помирил со тоа.

„Никој не сака да ми направи трансплантација на коса бидејќи велат дека тоа ми е премногу ретка. Не можам да пијам никакви таблети бидејќи ме прават депресивен. Едноставно ќе мора да го прифатам Роби Вилијамс на кој му паѓа косата“, изјави пејачот.

Претходно Роби се шегуваше на своја сметка дека неговата глава „сјае како бебешки задник“. Се обидел и со неверојатно скапи инјекции да го стимулира растот на косата, кои исто така биле неуспешни.

„Две ампули од тие инјекции беа вистинско богатство. Нивната цена беше иста како куќата на баба ми“, вели пејачот, кому му било кажано дека во рок од пет месеци од употребата косата повторно ќе му порасне, и то многу густа.

Меѓутоа, времето поминало и тој не забележал никакви резултати.

„Ништо не се случи. Поминаа седум месеци и ништо не се случи“, рече тој.

Опиша и како изгледа да се појавиш пред публика со овој проблем.

„Кога сум на сцената и има огромен екран зад мене каде е насочено вниманието и каде што се обидувам да бидам секси, гледам зад мене и има момче со брада и без коса“, изјави пејачот за таквите ситуации.

реклама

Грците бесни на бојата на новите кошаркари: Ова не е наша репрезентација

Read more

Ален Исламовиќ не се вика Ален, си го сменил името за подобра кариера

Read more

Короната има нов симптом - заразените не се ни свесни дека е од вирусот

Read more

Роналдо додаде причини за заминување од Јунајтед

Read more

Живот

Кои се ментално најсилни хороскопски знаци?

Read more

Осумката е ангелски број: Што носи денешниот датум 08.08?

Read more

Како се менува мажот кога ќе стане татко?

Read more

Како да го средите домот за 30 минути?

Read more
 

Магазин

Како пржената риба да биде крцкава и вкусна, а да не впие масло?

Читај повеќе
  • play_arrow

Разјаснет небесниот феномен кој го сними пилот во лет

Читај повеќе

Кои се ментално најсилни хороскопски знаци?

Читај повеќе

Kакви промени може да очекувате ако ја исфрлите солта од исхраната?

Читај повеќе

Осумката е ангелски број: Што носи денешниот датум 08.08?

Читај повеќе

Љубовна математика: Пресметајте ја долната граница на разлика во годините

Читај повеќе

Како се менува мажот кога ќе стане татко?

Читај повеќе
  • play_arrow

Ослободете се од подбрадокот со неколку лесни вежби

Читај повеќе

Како да го средите домот за 30 минути?

Читај повеќе