Живот

The Rock објави фотографија од младоста: Мислеа дека сум полицаец на тајна задача

18. октомври 2019 - 19:29 | Б.С.Б.

Добро познато е дека актерот Двејн Џонсон е вистински вљубеник во вежбањето, односно дека шест дена во неделата тој минува во тренинг. Еден од најплатените актери изгради и сопствени теретани во различни градови за да може секогаш да тренира.

Иако на Instagram често објавува видеа и фотографии од тренинзите, овој пат одлучи да покаже како изгледал кога имал 15 години.

Во објавата објаснува дека слушал панк музика, бил низок и имал едвај 90 килограми и морничави мустаќи. Бил принуден да ги напушти Хаваите за да живее во Нешвил, каде се запишал во средно училиште. Сите ученици и наставници се однесувале кон него како да имал заразна болест и го избегнувале, биле уверени дека е полицаец на тајна задача.

Неговите обожаватели се изненадени од фотографијата бидејќи актерот навистина не изгледа како да има 15 години, туку 25. Освен што изгледа повозрасно, Двејн и на 15 години бил развиен и мускулест.

Коментирај