The Rock објави фотографија од младоста: Мислеа дека сум полицаец на тајна задача

Добро познато е дека актерот Двејн Џонсон е вистински вљубеник во вежбањето, односно дека шест дена во неделата тој минува во тренинг. Еден од најплатените актери изгради и сопствени теретани во различни градови за да може секогаш да тренира.

Иако на Instagram често објавува видеа и фотографии од тренинзите, овој пат одлучи да покаже како изгледал кога имал 15 години.

Во објавата објаснува дека слушал панк музика, бил низок и имал едвај 90 килограми и морничави мустаќи. Бил принуден да ги напушти Хаваите за да живее во Нешвил, каде се запишал во средно училиште. Сите ученици и наставници се однесувале кон него како да имал заразна болест и го избегнувале, биле уверени дека е полицаец на тајна задача.

Неговите обожаватели се изненадени од фотографијата бидејќи актерот навистина не изгледа како да има 15 години, туку 25. Освен што изгледа повозрасно, Двејн и на 15 години бил развиен и мускулест.

реклама

Живот

Хороскопски знаци кои немаат среќа со парите

Read more

Сестрата на Адам Севиџ од MythBusters го тужи за силување

Read more

Уапсена и бившата на Епстин – му наоѓала малолетнички за секс

Read more

Трите најмрзливи хороскопски знаци

Read more

Магазин

  • play_arrow

Рецепт на денот: Мисиркини гради во сос од вино

Читај повеќе
  • play_arrow

Четири освежителни пијалаци идеални за летово

Читај повеќе
  • play_arrow

Македонија и уште 9 држави во кои нема McDonald's

Читај повеќе

Неколку причини зошто секој ден треба да јадете лубеница

Читај повеќе

Предлог за ручек: Пилешко на грчки начин

Читај повеќе
  • play_arrow

Орел улови двометарска ајкула во САД

Читај повеќе

Руски експерти направија лек за COVID-19

Читај повеќе

Хороскопски знаци кои немаат среќа со парите

Читај повеќе
  • play_arrow

Лесни вежби за загревање на целото тело

Читај повеќе