Родман со видео-порака до новиот напаѓач на Наполи

Денис Родман го поздрави грамадниот Андреа Петања кој по завршувањето на сезонава ќе го засили нападот на Наполи.

Петања на 30 јуни ќе полни 25 години, а уште во зимскиот преоден рок направи трансфер во Наполи кој за неговите услуги искешира 17 милиони евра. Сепак, голгетерот остана во СПАЛ како позајмен до крајот на сезонава која поради корона-кризата ќе заврши подоцна од планираното.

„Андреа, нели е неверојатно? Денис Родман ти се обраќа тебе. Андреа, 'Булдожерот', што значи тоа? Значи дека даваш многу голови“, почнува НБА легендата.

„Имам нешто за тебе сега, Андреа. Имам ќерка по име Тринити Родман, таа е број 1 фудбалерка во светот во моментов. Ајде човече, погледни ја! Еден ден ќе играш против неа и ќе ми пратиш порака велејќи: 'Денис, знаеш што? Во право беше, добра е, баш како мене. Таа е булдожер, но таа е Родман'.“, вели Родман во видеото.

Ќерката на Родман има 18 години и настапува за тимот на Вашингтон Кугарс. Таа е е репрезентативка на САД во младинските категории, а велат дека е навистина талентирана. Како Петања, и таа игра во нападот.

Петања во СПАЛ настапува веќе втора сезона, а дојде од редовите на Аталанта. Сезонава на 24 натпревари постигна 11 голови во Серија А, но на тимот му оди тешко и е претпоследен.

Remote video URL
реклама

Во карантин македонски државјани кои дошле од Авганистан, дел од нив позитивни на COVID-19

Read more

Порнографски видеа и фотографии со девојки и жени од Гевгелија препраќани на социјалните мрежи

Read more

Автомобил удри и тешко повреди петгодишно дете

Read more

Српски туристи избркани од грчкиот остров Евија

Read more

Фудбал

Роналдо со пенали го спаси Јуве од пораз на дуелот со Аталанта

Read more

Норвич испадна од Премиер лигата

Read more

Зидан го пофали Куртоа по синоќешната победа над Алавес

Read more

Македонија ЃП има двајца фудбалери позитивни на коронавирус

Read more

Спорт

  • play_arrow

Леброн: НБА лигата ги презеде сите мерки на претпазливост и ќе може безбедно да ја завршиме сезоната

Читај повеќе
  • play_arrow

Роналдо со пенали го спаси Јуве од пораз на дуелот со Аталанта

Читај повеќе

Норвич испадна од Премиер лигата

Читај повеќе
  • play_arrow

Зидан го пофали Куртоа по синоќешната победа над Алавес

Читај повеќе

Македонија ЃП има двајца фудбалери позитивни на коронавирус

Читај повеќе

Новата сезона во Бундеслигата ќе започне во септември

Читај повеќе
  • play_arrow

Серхио Рамос со оваа вежба покажа зошто е во најдобра форма

Читај повеќе

Направена жрепката и за Лига Европа

Читај повеќе

Извлечени двојките за остатокот од Лигата на шампионите

Читај повеќе