Родриго: Сонував да играм заедно со Роналдо

Ријад, 12 ноември 2019 (МИА) – Младата бразилска фудбалска ѕвезда, Родриго, кој својот потенцијал и талент почна да го покажува на мечевите на Реал Мадрид, жали што не добил прилика да заигра покрај Кристијано Роналдо.

Родриго доби повик од селекторот на Бразил и во петок на пријателскиот меч против Аргентина во Ријад, би можел да дебитира за А тимот на „кариоките“, и да стане првиот играч роден во 21. век, што заиграл за петкратниот светски шампион.

– Многу сум среќен што ме повикаа во репрезентацијата. Не ни помислував дека ќе направам хет-трик на првиот меч во Лигата на шампионите. Сон ми беше да заиграм во Реал заедно со Кристијано Роналдо, штета што тој си замина. Тој е најголем, и затоа не сакам да велат дека јас сум негов наследник, не ми треба таков притисок, истакна Родриго. 

реклама

Трамп имал „копче за кока-кола“ во Овалната соба, Бајден го отстрани

Read more

Пет секс предизвици што треба да ги пробате во 2021

Read more

Бил Гејтс прими вакцина против коронавирус

Read more

Казни до 300 евра за одбивање да бидете попишани или ако дадете неточни податоци

Read more

Фудбал

Гол за историја – од рекордни 96 метри!

Read more

Зидан заразен со коронавирус

Read more

Ибра е во неверојатна форма: Објави видео „тешко“ 5 милиони прегледи

Read more

Роналдо: Ова е тој Јуве кој го сакаме

Read more
 

Спорт

Енди Мареј нема да настапи на Австралија Опен

Читај повеќе
  • play_arrow

Мекгрегор смекнал – дури и го прегрна Поарје на мерењето

Читај повеќе

Гол за историја – од рекордни 96 метри!

Читај повеќе

Зидан заразен со коронавирус

Читај повеќе

Ракометарите повторно поразени, останува уште дуелот со Белорусија

Читај повеќе
  • play_arrow

Ибра е во неверојатна форма: Објави видео „тешко“ 5 милиони прегледи

Читај повеќе
  • play_arrow

Хорор повреда: Швајцарски скијач доживеа страшна несреќа при скијање

Читај повеќе
  • play_arrow

Леброн по триумфот над Бакс: Најважен е успехот на тимот

Читај повеќе

Јапонските власти ги демантираа информациите за откажување на Олимписките игри

Читај повеќе