Рома со преубаво видео му го честиташе 60-тиот роденден на Мурињо

Специјалниот денеска го слави својот јубилеен 60-ти роденден, а Рома успеа со едно навистина прекрасно видео да му го разубави денот.

Жозе Мурињо ѝ донесе трофеј на Рома по цели 11 години пост откако минатата сезона ја освои Европа конференциската лига. Воедно сезонава тимот под негово водство се бори да заврши во првите четири на табелата и по 4 години Рома повторно да влезе во европската елита, Лигата на шампиони.

Видеото кое Рома го објави на социјалните мрежи почнува со доаѓањето на Мурињо во Вечниот град во 2021 година и продолжува со прославата во Тирана, каде минатиот мај беше финалето на Европа конференциската лига.

Португалскиот стратег со „Волчицата“ потпиша тригодишен договор кој на „Олимпико“ гарантира престој до 2024. Уште од неговото доаѓање меѓу навивачите постои огромен ентузијазам, кој ден денес не е намален, за што говори и посетата на домашните натпревари - „Олимпико“ беше распродаден на последните 19 натпревари во Серија А.

URL
реклама

Како Американците го „украдоа“ најнапредниот советски хеликоптер?

Read more

Кои 19 Samsung телефони нема да го добијат ажурирањето на Android 14?

Read more

Шефот на Вагнер му пиша на Шојгу: Ве предупредувам дека Украина подготвува жесток напад

Read more

Кои хороскопски знаци ги очекува невидена среќа и пари во април?

Read more

Фудбал

Норвешка без Холанд против Шпанија

Read more

Лацио со осуда кон навивачите кои го величаа Хитлер и скандираа антисемитски пароли

Read more

Шкупи по втор пат го отпушти Седлоски

Read more

Де Роси ја измамил сопругата роденденот да го слави во паб гледајќи дерби

Read more
 

Спорт

Норвешка без Холанд против Шпанија

Читај повеќе

Верстапен: Не сум среќен, требаше да победам

Читај повеќе

Лацио со осуда кон навивачите кои го величаа Хитлер и скандираа антисемитски пароли

Читај повеќе

Шкупи по втор пат го отпушти Седлоски

Читај повеќе

Де Роси ја измамил сопругата роденденот да го слави во паб гледајќи дерби

Читај повеќе
  • play_arrow

Меси не може ни да вечера на раат во Аргентина

Читај повеќе

Претставен новиот дрес на македонската фудбалска репрезентација

Читај повеќе

Дешан го избра новиот капитен на Франција

Читај повеќе

Мартина Навратилова го победи ракот на грлото и дојката

Читај повеќе