Романтична драма за опуштање - „Sweet Magnolias“ на Netflix

Netflix почна со емитување на новата романтична драма „Sweet Magnolias“.

Новата лесна романтична драма на Neflix за три најдобри пријателки кои живеат во Чарлстон, Северна Каролина и нивните испреплетени животни подеми и падови, е одличен избор на серија за опуштање.

Во „Sweet Magnolias“ трите пријателки балансираат меѓу работата и семејството, со фокус на моментот кога едната од нив ќе се разведе и трите решаваат да почнат заеднички бизнис.

 

Низ десетте епизоди од сезоната нема да најдете трагични несреќи или експлозивни љубовни триаголници, но она што го нуди „Sweet Magnolias“ се приказни со кои можеме да се поврземе и кои на моменти може да ни дадат утеха.

Американската ТВ-серија е базирана на истоимените книги на Шерил Вудс, а главните улоги ги играат Џоана Гарсија Свишер, Брук Елиот и Хедер Хедли.

Remote video URL
Тагови
реклама

Ја избричи брадата по 10 години и ја шокираше сопругата

Read more

Хороскопски знаци во кои се родени мажите со најтежок карактер

Read more

Филипче: Дел од граѓаните не се придржуваат до мерките, па и не веруваат дека вирусот постои

Read more

Светот има ново жариште – земја каде за многу луѓе физичката дистанца е невозможна

Read more

Филм & ТВ

Сè што е погрешно со „Birds of Prey“

Read more

„Friends“ најпопуларна серија во карантин

Read more

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

„Исцелител“ вечерва премиерно на МРТ

Read more

Сцена

  • play_arrow

Сè што е погрешно со „Birds of Prey“

Читај повеќе
  • play_arrow

„Friends“ најпопуларна серија во карантин

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе

„Исцелител“ вечерва премиерно на МРТ

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен трејлерот за петтата сезона на „Queer Eye“

Читај повеќе
  • play_arrow

Шарлиз Терон е бесмртна хероина во акцијата „The Old Guard“

Читај повеќе
  • play_arrow

Сè што е погрешно со „Spies in Disguise“

Читај повеќе
  • filter

Како би изгледале познатите филмови со други актери во главната улога?

Читај повеќе
  • play_arrow

Погледнете го трејлерот за последната сезона на „13 Reasons Why“

Читај повеќе