Романтиката меѓу Џони Деп и неговата адвокатка е тактика

Овие денови многу се пишува за Камила Васкез, адвокатката која го застапува Џони Деп на судењето со Амбер Херд. Срдечните прегратки, насмевките и неверојатната блискост меѓу нив двајца предизвикаа шпекулации во јавноста, која е уверена дека станува збор за љубовна романса.

Како причина на сето ова се огласи и Џуди Џејмс, експертка за говор на телото и комуникациски вештини, која смета дека нивните интеракции се дел од „тактика“ актерот да го презентираат како „романтичен херој“.

„Изгледаат како да флертуваат, а токму тоа е целта“, вели Џејмс.

Таа е уверена дека „блискоста“ меѓу Деп и Васкес служи за актерот да биде прикажан како понежен и посимпатичен за разлика од сликата на насилник со која го претстави бившата сопруга Амбер Херд.

URL

„Ако сликата вреди илјада зборови, овие „зборови“ делуваат и повеќе од романтично. Нејзиното однесување на суд го враќа Деп во улога на романтичен херој, а на неговите обожаватели тоа ќе им биде како еден вид потврда“, вели Џејмс.

Таа се осврна и на фотографијата од прегратката кога Васкес ги затвори очите задоволно насмевнувајќи се, опишувајќи ја ситуацијата како „добро извежбана за пред камери“.

Според Daily Mail, Васкес веќе неколку месеци е во среќна врска. Иако засега не го коментира односот со Деп и бројните шпекулации поврзани со него, вети дека ќе го каже своето мислење откако ќе се донесе пресудата.

Васкес во текот на вкрстеното испрашување успеа да ја натера Херд да признае 

дека не ги донирала парите од разводот во добротворни цели, како што вети претходно.

На судењето за клевета, Џони Деп бара отштета од 50 милиони долари, а Херд двојно повеќе, односно 100 милиони долари.

URL
реклама

Анален секс за почетници: 13 прашања кои секогаш сте сакале да ги поставите

Read more

Бритни Спирс повторно се разголи на Instagram, обожавателите се загрижени

Read more

Колапс на доларот: Многумина го предвидуваат, но никако да се случи

Read more

Картаполов без кочници: Кажете што се случува на фронтот, Русите не се глупави

Read more

Филм & ТВ

Бред Пит негира дека ги тепал Џоли и децата: Тоа е лага

Read more

Николас Кејџ не бил платен за филмот што му донесе Оскар

Read more

Кристијан Бејл: Ме прославија улоги што Дикаприо ги одбиваше

Read more

Продуцентите открија каков треба да биде следниот Џејмс Бонд

Read more
 

Сцена

Бред Пит негира дека ги тепал Џоли и децата: Тоа е лага

Читај повеќе
  • play_arrow

Николас Кејџ не бил платен за филмот што му донесе Оскар

Читај повеќе
  • filter

Бритни Спирс повторно се разголи на Instagram, обожавателите се загрижени

Читај повеќе

Кристијан Бејл: Ме прославија улоги што Дикаприо ги одбиваше

Читај повеќе

Продуцентите открија каков треба да биде следниот Џејмс Бонд

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 морничави и необични факти за The Addams Family

Читај повеќе
  • play_arrow

Бруталната Netflix серија за канибалот од Милвоки ги руши сите рекорди на гледаност

Читај повеќе

Канје Вест: Black Lives Matter е измама

Читај повеќе

Анџелина Џоли го обвини Бред Пит: Психички и физички ме малтретираше мене и децата 

Читај повеќе