Ромеро сака кариерата да ја продолжи во Евертон

Голманот на Манчестер Јунајтед, Серхио Ромеро, е заинтересиран да се пресели во Евертон.

Според британскиот весник „Карамелите“ сè уште не дале официјална понуда за 33-годишниот Аргентинец, но веќе разговарале за можен договор со него и неговите претставници.

Известено е дека Евертон бара да ја засили голманската позиција по неуспешниот настап на Џордан Пикфорд на мечот од англискиот Лига куп против Флитвуд (5:2).

Во сезоната 2019/20, Ромеро забележа 17 настапи за Манчестер Јунајтед и прими 12 гола. Порталот Transfermarkt ја проценува вредноста на голманот на 2,8 милиони евра.

реклама

Зошто коронавирусот е толку опасен за човечкиот организам?

Read more

Храна која е богата со витамин Д

Read more

До СЗО стигна пријава за забрзана регистрација на вакцината Спутник V

Read more

Подемот и падот на Ден Билзеријан – Кралот на Instagram

Read more

Фудбал

Претседателот на ФИФА позитивен на COVID-19

Read more

Мурињо: Во Тотенхем нема место за примадони

Read more

МекТоминеј: Нема поента да го победиш ПСЖ ако одиграш лошо против Лајпциг

Read more

Извлечени четвртфиналните двојки во домашниот фудбалски куп

Read more

Спорт

Пелистер тесно поразен во првото коло на Европската лига

Читај повеќе

Претседателот на ФИФА позитивен на COVID-19

Читај повеќе

Официјално: Одложен натпреварот со ПСЖ поради двајца позитивни во Вардар

Читај повеќе

Мурињо: Во Тотенхем нема место за примадони

Читај повеќе

Ракометарите на Вардар не отпатуваа за Париз

Читај повеќе

МекТоминеј: Нема поента да го победиш ПСЖ ако одиграш лошо против Лајпциг

Читај повеќе

Извлечени четвртфиналните двојки во домашниот фудбалски куп

Читај повеќе
  • play_arrow

Рамос е најдобриот дефанзивец во историјата, според France Football

Читај повеќе
  • play_arrow

Модриќ не е загрижен за својата иднина во Мадрид

Читај повеќе