Роналдо додаде причини за заминување од Јунајтед

Кристијано Роналдо и претходно изрази намера да го напушти Манчестер Јунајтед, а иако англискиот клуб се надеваше дека тој ќе се предомисли, тоа изгледа сè поневеројатно.

Се чини дека Португалецот не размислува за останување на „Олд Трафорд“, а по вчерашниот пораз на домашен терен од Брајтон, само се зголемуваат причините за Кристијано да ги напушти „Црвените ѓаволи“.

Иако причината за заминувањето е тоа што сака да игра во Лигата на шампионите, фактот што беше замена против Брајтон може дополнително да ја поткрепи неговата желба да замине. Ерик тен Хаг го остави на клупата, но Португалецот тоа би можел да го искористи како гориво за да притисне за трансфер, пишуваат британските медиуми.

Исто така, не помогна ниту поразот пред неговите навивачи. Играта на тимот на Тен Хаг беше доста разочарувачка, далеку од тоа како треба да биде тим кој сака да ја освои титулата.

Појавувањето на Кристијано на клупата може да биде и казна од Тен Хаг. Имено, Португалецот го напушти „Олд Трафорд“ на полувремето од пријателскиот натпревар против Рајо Ваљекано, што воопшто не му се допадна на тренерот на Јунајтед.

„Повеќе играчи го направија тоа. Јас не го прифаќам. Апсолутно не. Тоа е неприфатливо. Им велам, тоа е неприфатливо. Ние сме тим, ние сме тим. Мора да останете до крај“, рече тој.

реклама

Ибра: Имам толку многу пари, а брат ми не успеав да го спасам

Read more

Како правилно се јаде јапонско јаболко?

Read more

Ретрограден Меркур им ги враќа бившите на 4 хороскопски знаци

Read more

НАЈДИ МЕ - Систем за рано предупредување за исчезнати деца во Македонија

Read more

Фудбал

Вонредно коло кај прволигашите: Нов пораз за Вардар, Тиквеш убедлив

Read more

Ново правило во фудбалот: Се воведува портокалов картон, ќе го покажува четвртиот судија

Read more

Норвешкото чудо сруши уште еден ЛШ рекорд

Read more

Пеналот за ПСЖ го разгневи фудбалскиот свет, легендите револтирани

Read more
 

Спорт

Вечерва во Скандинавија почнува женскиот Мундијал

Читај повеќе

Вонредно коло кај прволигашите: Нов пораз за Вардар, Тиквеш убедлив

Читај повеќе

Ново правило во фудбалот: Се воведува портокалов картон, ќе го покажува четвртиот судија

Читај повеќе

Норвешкото чудо сруши уште еден ЛШ рекорд

Читај повеќе

Пеналот за ПСЖ го разгневи фудбалскиот свет, легендите револтирани

Читај повеќе

Баерн за Вирц ќе го урне клупскиот рекорд

Читај повеќе
  • play_arrow

Капело: Головите на Јуве - Интер ја уништија играта

Читај повеќе

Верстапен прекрши непишано правило, не ги честеше колегите вечера

Читај повеќе

На Кејн му лежи Бундесот: Постигна 18 гола и 5 асистенции, никој во Европа не е подобар од него

Читај повеќе