Роналдо го промени имиџиот и ги шокираше обожавателите

Два дена по ред Кристијано Роналдо ги шокира обожавателите. Откако објави фотографија во која е облечен во летен комплет на модната куќа Louis Vuitton при што не ги одушеви обожавателите, сега одлучи да ја промени и фризурата.

Овој пат на Instagram објави фотографија со соиграчот од Јувентус, Хуан Куадрадо и со фризура по која Колумбиецот е препознатлив.

„Што мислите за мојот изглед како на братот Панита“, праша португалскиот фудбалер, а многумина реагираа позитивно на неговата фотографија, иако има и такви кои не се баш одушевени од фризурата.

Кристијано Роналдо на Instagram го следат над 227 милиони обожаватели.

реклама

Не може да ги надмудрите луѓето родени во овие 3 хороскопски знаци

Read more

Казна затвор 19 години за Ангела Ѓорѓиевска за убиството на Пино

Read more

Се самоуби внукот на Елвис Присли, Бенџамин Кео

Read more

Гејтс: Лекот и вакцините треба да бидат достапни за сите, не само за богатите

Read more

Фудбал

Бартомеу: Преговорите за трансферот на Лаутаро се во мирување

Read more

Кулибали: Милан едвај шутна на гол, а даде два гола

Read more

ФФМ одлучи клубовите да не плаќаат котизација

Read more

Манчестер Сити ќе игра во ЛШ, поништена одлуката за суспензија

Read more

Спорт

Вардар 1961 се засили со полскиот пивот Патрик Валчак

Читај повеќе

Бартомеу: Преговорите за трансферот на Лаутаро се во мирување

Читај повеќе

Леклер се извини за судирот со Фетел

Читај повеќе
  • play_arrow

Кулибали: Милан едвај шутна на гол, а даде два гола

Читај повеќе

ФФМ одлучи клубовите да не плаќаат котизација

Читај повеќе

Манчестер Сити ќе игра во ЛШ, поништена одлуката за суспензија

Читај повеќе
  • play_arrow

10 најглупави трансфери на деценијата

Читај повеќе

ОК Вардар: Финансискиот извештај на ОФМ е скандалозен

Читај повеќе
  • play_arrow

Артета разочаран: Им се извинувам на фановите

Читај повеќе