Роналдо и Георгина ја купија најскапата куќа во Португалија

Португалскиот фудбалер Кристијано Роналдо и неговата партнерка Георгина Родригес станаа сопственици на најскапата куќа во Португалија.

На Роналдо не му цветаат ружи кога е во прашање неговата фудбалска кариера бидејќи не е задоволен од минутажата и влегува во конфликти со менаџерот на Манчестер Јунајтед, Ерик тен Хаг, поради што се очекува да си замине, но неговиот живот е многу луксузен.

Славниот фудбалер стана сопственик на најскапата куќа во Португалија, што може да биде показател дека кариерата ќе ја продолжи во својата родна земја.

Имотот се наоѓа во околината на Каскаис, а вредноста се проценува на 11 милиони евра. Но, по реновирањето и другите работи трошоците ќе достигнат 21 милион евра.

Површината на вилата е 2.720 метри квадратни и се состои од три ката. Во фаза на изградба се градини и фантастичен базен на површина од 544 метри квадратни.

Градежните работи ќе завршат до летото 2023 година.

реклама

Експертите предупредуваат: Летниот одмор на Медитеранот може да стане опасен по здравјето

Read more

Доаѓа невреме: Пороен дожд и грмежи, силен ветер и град попладнево ќе ја зафатат Македонија

Read more

Неделен хороскоп од 22 до 28 јули: Што го чека вашиот знак?

Read more

Од полноќ нови цени на горивата

Read more

Архитектура

Како изгледаат најтесните куќи во светот?

Read more

Саудиска Арабија започна нов голем проект: Кралските палати се претвораат во луксузни хотели

Read more

Како Швајцарци решаваат гужва во сообраќај поради градежни работи?

Read more

Топ 15 неверојатни дрвени градби

Read more
 

Магазин

  • play_arrow
  • filter

Љубљана ја подигна одбојката на друго ниво

Читај повеќе

Какви правила треба да воспостават родителите за добро да ги воспитуваат своите деца?

Читај повеќе

Дали сексот е подобар наутро или навечер?

Читај повеќе

Не можете да заспиете дури и кога сте уморни? Постои решение за овој проблем

Читај повеќе
  • play_arrow

Кои се најнеобичните историски артефакти ширум светот?

Читај повеќе

Неделен хороскоп од 22 до 28 јули: Што го чека вашиот знак?

Читај повеќе

Колку чекори дневно треба да правите за да бидете фит?

Читај повеќе

Сицилијанска паста со леблебии, ореви и рукола

Читај повеќе

Високиот крвен притисок често се маскира, кои симптоми го откриваат?

Читај повеќе