Роналдо ја смири топката во Јувентус

Кристијано Роналдо ја смири топката во Јувентус пред да замине во акција со репрезентацијата на Португалија.

Завчера, ден по натпреварот против Милан што заврши 1:0 во корист на „Старата дама“, Роналдо му се јавил на капитенот Џорџо Кјелини за да му се извини за своето однесување.

Португалецот беше револтиран бидејќи беше изваден од игра и го напушти стадионот пред да заврши натпреварот. Челниците на клубот не го казнија за ваквото однесување.

Роналдо бил фрустриран бидејќи физички „не е на 100%“, тврди упатениот новинар Паоло Нонмоло и додава дека Роналдо лично ќе им се извини на сите откако ќе се врати во Торино следната недела.

Тоа било единственото барање на шефовите Павел Недвед и Фабио Паратичи.

Маурицио Сари одлучи да го замени Роналдо во 55. минута од натпреварот со Милан, а тоа воопшто не му се допадна на Португалецот кој не сакаше ни да се поздрави со тренерот.

Роналдо се поздрави со Пауло Дибала кој влезе место него, а потоа лут замина во соблекувалната.

реклама

Сведоци на Илинденското востание: Каква Бугарија, рече Питу Гули, за Македонија излеговме!

Read more

Мицковски, временски патник - го честиташе Велигден на 2 август

Read more

Шоферски дилеми: Дали смеете да прескокнувате брзини?

Read more

Србите обвинуваат: Црногорските ватерполисти намерно загубија

Read more

Фудбал

Кејн не се појави на подготовки со Тотенхем, сака да го продадат

Read more

Sky Sports: Договорен најголемиот трансфер во историјата на Премиер лигата

Read more

Загинаа млад фудбалер на Ајакс и брат му

Read more

Шкендија ја прекина соработката со тренерот Ѓока

Read more
 

Спорт

Кејн не се појави на подготовки со Тотенхем, сака да го продадат

Читај повеќе

Србите обвинуваат: Црногорските ватерполисти намерно загубија

Читај повеќе

Sky Sports: Договорен најголемиот трансфер во историјата на Премиер лигата

Читај повеќе

Ѓоковиќ не се откажува: Сака да игра за Србија на Олимпијадата во 2024

Читај повеќе

Симон Бајлс: Не треба да објаснувам зошто го ставам здравјето на прво место

Читај повеќе
  • play_arrow

Италијанецот Џејкобс победник на 100 метри со нов европски рекорд

Читај повеќе
  • filter

За ова гледаме Олимпијада: Со договор, две злата за скок во височина

Читај повеќе

Прв светски рекорд во атлетика на годинашната Олимпијада

Читај повеќе

Зверев се закити со олимписко злато

Читај повеќе