Роналдо конечно негативен на коронавирус

Кристијано Роналдо повторно се тестираше на коронавирус и овојпат е негативен.

Португалскиот фудбалер беше позитивен на COVID-19 на тестирањето на 13 октомври и оттогаш беше во карантин.

На тестирањето пред завчерашиот натпревар со Барселона во рамки на ЛШ, каде требаше да се соочи со ривалот Лионел Меси за првпат откако заигра за италијански Јувентус, повторно беше позитивен и упати јавни критики за ПЦР тестовите.

Сега асот на „Старата дама“ наводно е опоравен и конечно го доби првиот негативен тест на коронавирус.

Веста прв ја објави угледниот италијански фудбалски новинар Фабрицио Романо, преку Twitter.

URL
реклама

Програмер има уште две шанси да ја погоди лозинката за сметка со 240 милиони долари

Read more

Спасовски: Секогаш ќе се најде некој мангуп за да се пофали на социјалните мрежи и да покаже дека е интересен

Read more

Нов скандал го тресе Холивуд: Актерот Арми Хамер обвинет дека е канибал и садист

Read more

Јокиќ непопустлив кон Шекил: Јас сум Србин и ти го знаеш тоа!

Read more

Фудбал

Барселона ги одложи изборите за претседател

Read more

Солскјер: Би било шокантно ако го победиме Ливерпул

Read more

Вечер за првпат римското дерби пред празни трибини

Read more

Фернандеш го сруши рекордот за најмногу награди Играч на месецот во една година

Read more
 

Спорт

Барселона ги одложи изборите за претседател

Читај повеќе

Солскјер: Би било шокантно ако го победиме Ливерпул

Читај повеќе

Вечер за првпат римското дерби пред празни трибини

Читај повеќе

Ќе има војна во октагонот, сигурен е шефот на УФЦ за мечот Мекгрегор-Поарје

Читај повеќе

Фернандеш го сруши рекордот за најмногу награди Играч на месецот во една година

Читај повеќе
  • play_arrow

Јокиќ непопустлив кон Шекил: Јас сум Србин и ти го знаеш тоа!

Читај повеќе

Ибра: Донарума е најдобар голман во светот

Читај повеќе

Манџукиќ одбил четири понуди, го сака само Милан

Читај повеќе

На Реал му требаше брилијантниот Хрват, но тој беше невидлив

Читај повеќе