Роналдо му постави ултиматум на Јунајтед

Кристијано Роналдо не е задоволен од работата на раководството на Манчестер Јунајтед.

Ливерпул го доведе Дарвин Нуњес, а Манчестер Сити Ерлинг Холанд, додека Френки де Јонг, Антони, Јуриен Тимбер и многу други играчи само се шпекулираат за доаѓање во Јунајтед.

Португалски Record објави дека Роналдо бил „фрустриран од недостатокот на амбиција во врска со трансферите“.Daily Mail пишува дека еден од најдобрите играчи во историјата му поставил ултиматум на раководството на клубот од Манчестер. Сака да види нови играчи или ќе си замине.

37-годишниот Роналдо минатата сезона постигна 24 гола на 39 настапи. Тој се врати во англискиот клуб минатата година по заминувањето во 2009 година со тогаш рекордниот трансфер од 94 милиони евра во Реал Мадрид.

реклама

Дали сте знаеле: Македонец го дизајнирал славниот југословенски киоск

Read more

Почнува период што се случува еднаш на 12 години: Што ќе му донесе на секој хороскопски знак?

Read more

Зошто Кинезите престанаа да ги исплаќаат кредитите за стан?

Read more

Руската новинарка уапсена во Косово: Полицијата ме испрашуваше за шпионажа

Read more

Фудбал

Албумот на Panini за Мундијалот во Катар излегува на 24 август

Read more

Манчини ги прогласи фаворитите за освојување на Серија А

Read more

Катар бара од ФИФА Мундијалот да почне ден порано

Read more

Дресовите на премиерлигашите: Лестер најлош, Вест Хем најубав

Read more
 

Спорт

Јужна Кореја победник на ракометниот Мундијал во Скопје

Читај повеќе

Швјонтек: Ќе играм послободно, бидејќи веќе не морам ништо да докажувам

Читај повеќе

Албумот на Panini за Мундијалот во Катар излегува на 24 август

Читај повеќе

Манчини ги прогласи фаворитите за освојување на Серија А

Читај повеќе

Катар бара од ФИФА Мундијалот да почне ден порано

Читај повеќе
  • filter

Дресовите на премиерлигашите: Лестер најлош, Вест Хем најубав

Читај повеќе

Левандовски: Се чувствувам како дете со нова играчка

Читај повеќе

Почина Кирил Дојчиновски, легенда на македонскиот фудбал

Читај повеќе

Јувентус три недели без првиот голман Шченсни

Читај повеќе