ПРЕМИЕР ЛИГА 2021/22

Роналдо: Нашите навивачи заслужуваат многу подобро

Понижувачкиот неделен пораз од Ливерпул го погоди и Кристијано Роналдо, кој испрати порака до навивачите на Манчестер Јунајтед.

Пукна петарда синоќа среде „Олд Трафорд“. „Црвените ѓаволи“ доживеаја вистинска бламажа од 0:5, а згора на сѐ поразот доаѓаат од лутиот ривал Ливерпул.

Роналдо ги одигра комплетните 90 минути, а сѐ што направи беше жолт картон за неспортски потег и поништен гол поради офсајд.

Во однос на дебаклот, Португалецот им се обрати на навивачите, кои масовно го напуштаа стадионот уште на околу 25 минути до крајот, веднаш откако Ливерпул погоди за 0:5.

Remote video URL

„Понекогаш резултатот не е оној за кој се бориме. Понекогаш резултатот не е оној кој го сакаме. И тоа е поради нас, само поради нас, бидејќи нема никој друг за да се обвини. Нашите навивачи повторно беа неверојатни во нивната поддршка. Тие заслужуваат подобро од ова, многу подобро, а на нас е да им го овозможиме тоа. Времето е сега!“, напиша тој на својот Instagram профил.

Ливерпул канонадата ја почна уште во 5. минута преку Наби Кеита по асистенција на Мохамед Салах. Во 13-тата Диогу Жита дуплираше, а потоа Кеита му ја врати услугата на Салах за 0:3. Длабоко во судиското надополнување пред паузата Салах уште еднаш погоди, овој пат на асистенција на Жота. Пет минути во вториот дел Салах дојде и до хет-трик.

Remote video URL
реклама

Кои се најголемите опасности од гледање порно филмови?

Read more

Како точно се пресметува возраста на кучињата во човечки години?

Read more

Што е поздраво - свинска маст или масло?

Read more

Кое е вашето идеално место за секс според хороскопот?

Read more

Фудбал

Крос: Меси не ја заслужи Златната топка, од него подобар беше и Роналдо

Read more

Левандовски му честита на Меси за Златната топка и им се заблагодари на сите

Read more

Меси: Левандовски ја заслужи Златната топка во 2020

Read more

Нејмар два месеца во аут поради повредата на зглобот

Read more
 

Спорт

Крос: Меси не ја заслужи Златната топка, од него подобар беше и Роналдо

Читај повеќе

Гонзалес: Ѓоковиќ ќе ги сруши сите рекорди, но нема да биде GOAT

Читај повеќе

Левандовски му честита на Меси за Златната топка и им се заблагодари на сите

Читај повеќе
  • play_arrow

Меси: Левандовски ја заслужи Златната топка во 2020

Читај повеќе

Кошаркарите водеа на полувреме, па загубија од Украина

Читај повеќе

Нејмар два месеца во аут поради повредата на зглобот

Читај повеќе

Направена жрепката за Светското клупско првенство на ФИФА

Читај повеќе

Најдобриот голман во светот не е прв избор ни во својот клуб

Читај повеќе

Вечерва се доделува Златната топка: Кој ќе ја освои?

Читај повеќе