Роналдо: Никогаш не сум го гледал Меси како ривал

По долга пауза, фудбалскиот свет повторно беше сведок на средба меѓу Лео Меси и Кристијано Роналдо во текот на натпревар во Лигата на шампиони.

Португалецот ги искористи тешките моменти во кои се наоѓа Барселона и со два погодока го реши прашањето за победник на мечот во Шпанија.

Убедливата победа беше доволна за преземање на првото место во групата, но тоа не беше главната тема. Многумина, како и во претходните години, сакаа да зборуваат за ривалството меѓу Меси и Роналдо.

Фудбалерот на Јувентус не беше премногу заинтересиран за тоа. Односно, зборуваше за тоа како меѓу нив да нема проблеми, избегнувајќи секаква сензација.

„Отсекогаш сум имал многу срдечен однос со него. Ние 12, 13 или 14 години сме дел од сцената кога се доделуваат награди. Никогаш не сум го гледал како ривал. Тој се обидува да го направи најдоброто за неговиот тим, јас истото го правам за мојот. Знаете дека во фудбалот, за медиумите, за да се направи шоу, секогаш се прави ривалство. Ние отсекогаш добро сме се сложувале“, изјави Роналдо по победата во Барселона.

Со гостувањето во Барселона, Јувентус го презеде првото место во групата.

URL
реклама

Вучиќ прикажа фотографии со оружје и безживотни тела со траги на мачење

Read more

Овие се седумте најдобри мобилни телефони во светот

Read more

Не, Илон Маск не е мртов

Read more

Првпат воведена е-трговија во Пошта – онлајн нарачки со можност за испорака до адреса

Read more

Фудбал

Седум трансфери од соништата што се претворија во кошмари

Read more

Ибра се враќа во шведската репрезентација: Пусти надежи или реалност?

Read more

Почна борбата помеѓу Реал и Ливерпул што може да ја смени историјата на фудбалот

Read more

Алексис: Го обожавам овој спорт, сакам цело време да играм

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Седум трансфери од соништата што се претворија во кошмари

Читај повеќе
  • play_arrow

Десет суперѕвезди на кои забрзано им се губи сјајот

Читај повеќе

Ибра се враќа во шведската репрезентација: Пусти надежи или реалност?

Читај повеќе

Почна борбата помеѓу Реал и Ливерпул што може да ја смени историјата на фудбалот

Читај повеќе
  • play_arrow

Алексис: Го обожавам овој спорт, сакам цело време да играм

Читај повеќе
  • play_arrow

Скандалозно однесување: Контроверзниот Беноа Пер намерно изгуби меч на Аргентина Опен

Читај повеќе
  • play_arrow

МЗТ го прегази Ловќен во АБА2 лигата

Читај повеќе

Со новиот пораз и нов негативен рекорд за Ливерпул

Читај повеќе

Маркизио ќе се кандидира за градоначалник на Торино

Читај повеќе