Роналдо отвори и петти хотел: Луксуз и високи цени, базен, спа и посебна исхрана

Португалскиот фудбалер продолжува да заработува на други начини, а сега го отвори својот петти хотел.

Кристијано Роналдо бара начин да го напушти Манчестер Јунајтед, а во меѓувреме заработува на други начини. Неодамна го отвори својот петти хотел и тоа во Маракеш, главниот град на Мароко.

Португалскиот фудбалер веќе има отворени неколку хотели во Лисабон, Мадрид, Њујорк, неговата родна Мадејра, а сега и во Мароко. Сите го имаат истото име, Pestana CR7. Сега се појавија и снимки од новиот хотел.

„Имате сѐ во него, дури и базен на покривот. Одлично е опремен, има 174 луксузни соби. Има и спа центар, теретана, има и можност за изнајмување деловен центар за организирање состаноци. Погледот е прекрасен, бидејќи можете да ги видите планините Атлас. Цените не се евтини, ноќевање чини од 158 до 372 фунти“, пишуваат британските медиуми.

Гостите во неговиот хотел можат да нарачаат разни специјалитети, а тој ја препорачува својата специфична и здрава исхрана. Тоа е наводно и најбараното од менито во хотелскиот ресторан во Маракеш.

„Кога го отворив првиот хотел во 2016 година, мојата амбиција беше да создадам меѓународен бренд. По тој хотел во Мадејра, беа отворени хотели во Лисабон, Мадрид и Њујорк. Овој хотел во Маракеш за мене има посебно значење. Чувствувам посебна врска со овој град“, вели Кристијано.

Новата сезона во Премиер лигата за Роналдо не започна како што се надеваше. Ерик Тен Хаг го испрати на клупата, против Брајтон влезе во игра дури во вториот дел, а неговиот тим го загуби тој натпревар. „Црвените ѓаволи“ денеска ги очекува дуел со Брентфорд, а се шпекулира дека Португалецот ќе биде во стартниот состав за оваа пресметка.

реклама

Како Путин реагира додека Лукашенко му држи лекција дека Русите му бегаат

Read more

Откриени платите на возачите во Формула 1 за 2022 година

Read more

Икарди објави приватни пораки од Ванда и ја нарече токсична

Read more

Збогум Pro Max, Apple воведува нова класа на телефони

Read more

Фудбал

ФФМ: Благодарност до сите навивачи кои ја бодреа Македонија

Read more

Тројански коњ во Лондон: Германци облечени како Англичани тепале во паб

Read more

Икарди објави приватни пораки од Ванда и ја нарече токсична

Read more

Ѕвезда на Реал прави шокантен трансфер и оди во Барселона

Read more
 

Спорт

ФФМ: Благодарност до сите навивачи кои ја бодреа Македонија

Читај повеќе
  • play_arrow

Тројански коњ во Лондон: Германци облечени како Англичани тепале во паб

Читај повеќе
  • play_arrow

Ништо од големата борба, Фјури нема да се бори против Џошуа

Читај повеќе

Икарди објави приватни пораки од Ванда и ја нарече токсична

Читај повеќе

Ѕвезда на Реал прави шокантен трансфер и оди во Барселона

Читај повеќе
  • play_arrow

Седум фудбалери кои сега поседуваат свои фудбалски клубови

Читај повеќе

Откриени платите на возачите во Формула 1 за 2022 година

Читај повеќе

Пандев суптилно му порача на Милевски да замолчи

Читај повеќе
  • play_arrow

Троен кикс на најскапиот стопер во историјата - им ги подари головите на Германците

Читај повеќе